Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielki sukces Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II!

8 i 9 kwietnia w Bydgoszczy w kościele św.św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się kolejny – piąty już – Festiwal Pieśni Pasyjnej. W kategorii chórów świeckich złoty dyplom i grand prix konkursu otrzymał Chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją Zofii Sokołowskiej!


 

Zgodnie z regulaminem konkursu każdy zespół zaprezentował pieśni o tematyce pasyjnej i wielkopostnej. Chór CMJPII wykonał utwory rodzimych i zagranicznych kompozytorów, zarówno dawnych, jak i współczesnych. Zwycięstwo chórowi przyniosły ujmujące wykonania utworów: „Z głębokości grzechów moich” Cypriana Bazylika, „Popule Meus” i „Ecce Homo” Mariana Sawy oraz „Memento Creatoris tui”, które skomponował Michael Waldenby. Chór otrzymał również nagrodę specjalną Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

„Staraliśmy się śpiewać tak, żeby przekazać słuchaczom jak najwięcej treści i pokazać, jak ogromną radość przynosi nam wspólny śpiew, nawet jeśli tematyka jest poważna, refleksyjna – powiedziała jedna z chórzystek. – Mam nadzieję, że nam się udało”. 

W konkursie, którego organizatorami byli m.in. bydgoski oddział Federacji Caecilianum oraz Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, wzięło udział 26 zespołów z całej Polski. W kategorii chórów kościelnych pierwszą nagrodę otrzymał Jasnogórski Zespół Wokalny „Camerata” pod dyrekcją Jarosława Jasiury – serdecznie gratulujemy! 

Opublikowano 13.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.