Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielki sukces Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II!

8 i 9 kwietnia w Bydgoszczy w kościele św.św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się kolejny – piąty już – Festiwal Pieśni Pasyjnej. W kategorii chórów świeckich złoty dyplom i grand prix konkursu otrzymał Chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją Zofii Sokołowskiej!


 

Zgodnie z regulaminem konkursu każdy zespół zaprezentował pieśni o tematyce pasyjnej i wielkopostnej. Chór CMJPII wykonał utwory rodzimych i zagranicznych kompozytorów, zarówno dawnych, jak i współczesnych. Zwycięstwo chórowi przyniosły ujmujące wykonania utworów: „Z głębokości grzechów moich” Cypriana Bazylika, „Popule Meus” i „Ecce Homo” Mariana Sawy oraz „Memento Creatoris tui”, które skomponował Michael Waldenby. Chór otrzymał również nagrodę specjalną Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

„Staraliśmy się śpiewać tak, żeby przekazać słuchaczom jak najwięcej treści i pokazać, jak ogromną radość przynosi nam wspólny śpiew, nawet jeśli tematyka jest poważna, refleksyjna – powiedziała jedna z chórzystek. – Mam nadzieję, że nam się udało”. 

W konkursie, którego organizatorami byli m.in. bydgoski oddział Federacji Caecilianum oraz Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, wzięło udział 26 zespołów z całej Polski. W kategorii chórów kościelnych pierwszą nagrodę otrzymał Jasnogórski Zespół Wokalny „Camerata” pod dyrekcją Jarosława Jasiury – serdecznie gratulujemy! 

Opublikowano 13.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu