Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielki sukces Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II!

8 i 9 kwietnia w Bydgoszczy w kościele św.św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się kolejny – piąty już – Festiwal Pieśni Pasyjnej. W kategorii chórów świeckich złoty dyplom i grand prix konkursu otrzymał Chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją Zofii Sokołowskiej!


 

Zgodnie z regulaminem konkursu każdy zespół zaprezentował pieśni o tematyce pasyjnej i wielkopostnej. Chór CMJPII wykonał utwory rodzimych i zagranicznych kompozytorów, zarówno dawnych, jak i współczesnych. Zwycięstwo chórowi przyniosły ujmujące wykonania utworów: „Z głębokości grzechów moich” Cypriana Bazylika, „Popule Meus” i „Ecce Homo” Mariana Sawy oraz „Memento Creatoris tui”, które skomponował Michael Waldenby. Chór otrzymał również nagrodę specjalną Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

„Staraliśmy się śpiewać tak, żeby przekazać słuchaczom jak najwięcej treści i pokazać, jak ogromną radość przynosi nam wspólny śpiew, nawet jeśli tematyka jest poważna, refleksyjna – powiedziała jedna z chórzystek. – Mam nadzieję, że nam się udało”. 

W konkursie, którego organizatorami byli m.in. bydgoski oddział Federacji Caecilianum oraz Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, wzięło udział 26 zespołów z całej Polski. W kategorii chórów kościelnych pierwszą nagrodę otrzymał Jasnogórski Zespół Wokalny „Camerata” pod dyrekcją Jarosława Jasiury – serdecznie gratulujemy! 

Opublikowano 13.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.