Warsztaty dziennikarskie w Centrum

W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Warsztaty Dziennikarskie. Prowadzone są one w ramach papieskich seminariów akademickich "Logos Zaangażowany". Tym razem naszym gościem będzie Jerzy Sosnowski, pisarz i publicysta.


 

Kontynuując temat Papieskiej Pielgrzymki do Polski z 1991 roku, uczestnicy warsztatów będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej ówczesnym medialnym doniesieniom, komentującym możliwe implikacje nauczania Jana Pawła II w życie publiczne oraz prywatne Polaków. Ówczesny problem rozdziału państwa od Kościoła Katolickiego stanowił trzon komentarzy publicystycznych. Papieska pielgrzymka stała się wówczas punktem kulminacyjnym dyskusji społecznej wokół m.in. miejsca religii w życiu publicznym.
 

Jerzy Sosnowski, jako dziennikarz Gazety Wyborczej, również znalazł się w szeregach komentatorów przesłania, które zostawił po sobie wtedy Ojciec Święty. Jak wspomina dzisiaj tamtą atmosferę medialną i swoje publikacje? Czy dziś skomentowałby papieskie słowa inaczej?

Najbliższe warsztaty dziennikarskie będą próbą dzielenia się przemyśleniami z perspektywy niemal już 20 lat.

 

Jerzy Sosnowski, ur. 1962 r. w Warszawie, w latach 90. pracował w TVP na stanowisku szefa publicystyki kulturalnej TVP1. Był jedym z dziennikarzy tworzących magazyn kulturalny "Pegaz". Publikował w Gazecie Wyborczej. W 2000 rozpoczął pracę w Polskim Radiu: najpierw w 2.PR, potem w 3., gdzie od lutego 2001 był jednym z prowadzących audycję publicystyczną Klub Trójki. Tam też prowadził Literackie Biuro Śledcze, a od 4 września 2009 – Trójkowy Znak Jakości. Od marca 2005 jest stałym felietonistą miesięcznika "Więź".

 

 

Gościem minionych warsztatów dziennikarskich był publicysta, Grzegorz Polak.

 

 

Dodano: