Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty – 21 II 2009

Kolejne spotkanie „Kuźni” już za nami. Odbyło się ono 21 lutego w naszym Centrum na Foksal 11. Tematem tych warsztatów były „Twarze współczesnego patriotyzmu”.

A podczas spotkania:

  • fotomieliśmy okazję poznać opinie osobistości świata kultury i nauki na ten temat, które posłużyły naszej dyskusji. Wymienialiśmy własne doświadczenia odnoszące się do patriotyzmu
  • mieliśmy okazję poznać opinie osobistości świata kultury i nauki na ten temat, które posłużyły naszej dyskusjifotofoto
  • wymienialiśmy własne doświadczenia odnoszące się do patriotyzmu.fotofoto

Zadaniem niełatwym było stworzenie plakatu w oparciu o wiersz Karola Wojtyły „Kiedy myślę Ojczyzna”.

– obejrzeliśmy kilka filmów z wypowiedziami na temat postrzegania patriotyzmu przez Jana Pawła II, a na podstawie słów wygłoszonych do młodzieży 3 czerwca 1979 na Wzgórzu Lecha grupy układały i rozwiązywały krzyżówkę. Dla tych najlepszych i tych mniej były drobne upominki. Dzięki temu warsztatowi poznaliśmy różne aspekty i sposoby pojmowania patriotyzmu
foto

Kolejne spotkanie już niebawem!

[nggallery id=73]

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.