Warszawa – ostatnie spotkanie 16.05.2009

W sobotę odbyły się ostatnie warsztaty Papolandii. Weekendowe przedpołudnie uczestnicy poświęcili na odwiedzenie ostatniego z miast na szlaku duchowej pielgrzymki. Powrócili do Warszawy, od której w październiku zaczęli wspólne spotkania.

Tematem zajęć była szeroko rozumiana wolność. Spotkanie rozpoczęło się kilkoma zabawami na rozruszanie. Następnie młodzi stypendyści przypomnieli sobie miejsca, które do tej pory odwiedzili oraz
w trakcie krótkiego konkursu zmierzyli się z pytaniami w rodzaju: w którym mieście Jan Paweł II, mówił, że “człowieka należy mierzyć miarą serca”, czy też o jakiej znanej pieśni maryjnej wspominał w homilii wygłoszonej w 1979 roku w Gnieźnie.

Kolejnym punktem warsztatów był krótki film, pokazujący, że 2009 rok jest rokiem trzech ważnych rocznic: 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, 30. rocznicy I pielgrzymki papieża Jana Pawła II, a także 20. rocznicy upadku komunizmu. Film unaoczniał, że papież w trakcie swojej wizyty w ojczyźnie, nie tylko wielokrotnie odnosił się do dramatu II wojny światowej. Ale także słowami modlitwy “niech zstąpi Duch Twój, i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” sprowokował wydarzenia roku 1989.

Pod koniec zajęć uczestnicy wraz z wolontariuszami obejrzeli prezentację zdjęć dokumentujących poprzednie warsztaty. Wreszcie wolontariusze wręczyli swoim podopiecznym symbolicznye dyplomy potwierdzające dotarcie do kresu podróży z Papolandią.

Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić wszystkich Papolandczyków do udziału w warsztatach już po wakacjach.

Bardzo Wam dziękujemy za tę wspólna drogę…

Starsi stypendyści – Wolontariusze “Papolandii”

foto

Dodano: