Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

W medytacji chodzi o spotkanie…

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem ojca Maksymiliana Nawary oraz tytuł odcinka W medytacji chodzi o spotkanie

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II jest już dostępny.

Razem z ojcem Maksymilianem Nawarą, zastanówmy się nad tym;

  • Czym jest medytacja chrześcijańska?
  • Czym różni się od mindfulness i innych edytacji?
  • Jaka jest rola ciała, a jaka umysłu podczas medytacji?
  • Od czego zacząć i na co uważać?
  • Co jest absolutnie niezbędne, a co najtrudniejsze?
  • I czy medytacja może być drogą do pokoju?

Nasza rozmowa to także okazja do wspomnienia Ojca Jana Berezy i działalności Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu.

Rozmówcą Marcina Nowaka jest polski benedyktyn, publicysta, dr teologii patrystycznej. Prowadzi także  Ośrodek Medytacji Chrześcijańskiej w klasztorze benedyktynów w Lubiniu, od 2018 r. jest opatem prezesem benedyktyńskiej Kongregacji Zwiastowania, zaangażowany w dialog międzyreligijny.

Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2-pl

Posłuchaj

Opublikowano 20.12.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.