Uwolnij myślenie

Umysł w mózgu czy mózg w mózg w umyśle? Nauka na tropie świadomości. 17 marca o godz. 19.00, w Centrum Nauki Kopernik, odbędzie się druga debata z cyklu „Uwolnij myślenie”, której współorganizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

 


 

W debacie wezmą udział m.in. prof. Włodzisław Duch z Katedry Informatyki Stosowanej UMK, prof. Stanisław Judycki z Instytutu Filozofiii, Socjologii i Dziennikarstwa UG raz prof. Leszek Kaczmarek z pracowni Neurobiologii Molekularnej IBD PAN. Dyskusję będzie moderować Olga Woźniak. Organizatorami debat są Centrum Myśli Jana Pawła II i Centrum Nauki Kopernik.

 

Tym razem spojrzymy na fenomen ludzkiego umysłu z różnych perspektyw, postrzeganych jako bardzo od siebie oddalone. Czy neurobiologia, cybernetyka i filozofia mogą odnaleźć przestrzeń porozumienia?  Rozwój nauki pociąga za sobą problemy komunikacyjne i utrwala podziały między poszczególnymi dziedzinami wiedzy. Organizatorzy chcą zmierzyć się z tymi wyzwaniami współczesności. Celem projektu „Uwolnij myślenie” jest stworzenie przestrzeni do dyskusji ponad podziałami.
 

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

Osoby zainteresowane tematem, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy do śledzenia relacji video w internecie. Debata będzie na żywo transmitowana na profilach organizatorów w serwisie Facebook oraz na stronie www.uwolnijmyślenie.pl

 

czwartek, 17.03.2011
godz. 19.00
Centrum Nauki Kopernik
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Dodano: