Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Tydzień Małżeństwa w Warszawie

7 lutego rozpoczyna się Tydzień Małżeństwa. W Warszawie jest to druga edycja projektu, a w skali ogólnopolskiej czwarta. Tegoroczne hasło obchodów to: „Razem szczęśliwi i spełnieni”. Tydzień Małżeństwa zakończy się w dzień św. Walentego, 14 lutego.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to wydarzenie mające na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Obchody warszawskie po raz drugi koordynuje Centrum Myśli Jana Pawła II.

Doświadczenie zeszłorocznych edycji pokazało duże zainteresowanie warszawiaków tematem kształtowania dojrzałej relacji małżeńskiej. Na tę potrzebę odpowiedziało wiele instytucji, które włączyły się w przygotowanie programu tegorocznych obchodów. Uczestnicy Tygodnia Małżeństwa mają z czego wybierać.  Czekają na nich: warsztaty dla małżeństw, warsztaty dla ojców, zwiedzanie parlamentu oraz pałacu prezydenckiego, muzea, koncerty, a nawet potańcówka. Pełen program i zapisy dostępne są pod adresem: http://tydzienmalzenstwa.pl/warszawa/ Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Początek relacji małżeńskiej zwykle związany jest z entuzjazmem, nie przeczuwającym złożoności i wielowymiarowości życia wspólnego. Jednak wspólna droga przez te nieznane przestrzenie prowadzi małżonków do takiego wzajemnego oparcia, poczucia bezpieczeństwa, pokoju i spełnienia, którego również początkowo nie oczekiwali. – mówi Teresa Mazan, ekspert z Centrum Myśli Jana Pawła II – Na każdym etapie wspólnej drogi małżonkom może przydać się wsparcie, zachęta i pomoc, dlatego Centrum Mysli Jana Pawła II z radością włączyło się w Tydzień Małżeństwa, podejmując zachwyt swojego patrona, który o bogactwie miłości małżeńskiej napisał w jednym ze swoich dramatów, że „jest to jeden z tych procesów we wszechświecie, co sprowadzają syntezę i jednoczą to, co rozdzielone, a co ciasne i ograniczone to rozszerzają i bogacą.”

Tydzień Małżeństwa to inicjatywa, która rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych i od lat dziewięćdziesiątych realizowana jest w wielu krajach na świecie. Do Polski dotarła cztery lata temu dzięki Gdańskiemu Oddziałowi Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Opublikowano 10.04.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.