Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Tłumaczenia tekstów JP2

Jak pokazuje publikacja Dzieła Jana Pawła II: Bibliografia publikacji wydanych poza Polską, opracowana przez dr Annę Wolnik z Biblioteki Narodowej, jest wiele publikacji Karola Wojtyły – Jana Pawła II, które dotąd nie ukazały się w wielu językach.


Centrum Myśli Jana Pawła II – w oparciu o ekspertyzę przygotowaną dla nas przez dr Wolnik – chciałoby temu zaradzić, podejmując się tłumaczenia i wydania brakujących pozycji.

Jest to oczywiście projekt bardzo rozległy, dlatego podzielony zostanie na etapy. Priorytetami będą dla nas pozycje związane z projektami badawczymi podejmowanymi przez Centrum (np. Jana Pawła II teologia ciała). Ponadto na początek weźmiemy pod uwagę języki naszych wschodnich sąsiadów.

Zgodnie z tymi wyznacznikami, jako pierwsza przetłumaczona zostanie książka:

Mężczyzną i niewiastą stworzył ich


w języku litewskim, a następnie ukraińskim i białoruskim.


Do współpracy zaprosimy specjalistów tak w zakresie języka, jak i teologii.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.