Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Tłumaczenia tekstów JP2

Jak pokazuje publikacja Dzieła Jana Pawła II: Bibliografia publikacji wydanych poza Polską, opracowana przez dr Annę Wolnik z Biblioteki Narodowej, jest wiele publikacji Karola Wojtyły – Jana Pawła II, które dotąd nie ukazały się w wielu językach.


Centrum Myśli Jana Pawła II – w oparciu o ekspertyzę przygotowaną dla nas przez dr Wolnik – chciałoby temu zaradzić, podejmując się tłumaczenia i wydania brakujących pozycji.

Jest to oczywiście projekt bardzo rozległy, dlatego podzielony zostanie na etapy. Priorytetami będą dla nas pozycje związane z projektami badawczymi podejmowanymi przez Centrum (np. Jana Pawła II teologia ciała). Ponadto na początek weźmiemy pod uwagę języki naszych wschodnich sąsiadów.

Zgodnie z tymi wyznacznikami, jako pierwsza przetłumaczona zostanie książka:

Mężczyzną i niewiastą stworzył ich


w języku litewskim, a następnie ukraińskim i białoruskim.


Do współpracy zaprosimy specjalistów tak w zakresie języka, jak i teologii.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.