Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

TEOLOGIA TEATRU

 

TEOLOGIA TEATRU
Anna Karoń-Ostrowska

 

Cykl spotkań o charakterze naukowo-artystycznym, stanowiący publiczną próbę ukazania koncepcji teologii teatru na podstawie nauczania Jana Pawła II. Podczas spotkań zostanie podjęta próba analizy elementów wydarzenia teatralnego w kontekście nie tylko teologicznym, ale także metafizycznym, antropologicznym i personalistycznym. Uczestnicy podejmą refleksję nad sztuką teatralną i jej rolą w kształtowaniu wartości fundamentalnych w dzisiejszym świecie.

Gośćmi seminariów będą ludzie kultury i nauki, wezmą w nich udział także aktorzy czytający ważne teksty kultury i literaturę dramatyczną. 

 

✦ Terminy spotkań ✦ 
środa: 16 III, 30 III,
13 IV, 11 V, 25 V
godz.: 17:30-19:30

 

AKOAnna Karoń-Ostrowska – doktor filozofii, uczennica ks. prof. Józefa Tischnera. Od 1993 roku redaktor „Więzi”. Współzałożycielka i członek Rady Programowej Instytutu Myśli Józefa Tischnera. Autorka książki Dramat spotkania człowieka z Bogiem i z drugim w myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II oraz współautorka Dzieci Soboru zadają pytaniaSpotkanie (wywiad rzeka z ks. Józefem Tischnerem) i Zapatrzenie. Rozmowy ze Stefanem Swieżawskim. Członek Zespołu Laboratorium „Więzi”.

Opublikowano 03.01.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.