Tacy sami, a ściana między nami

O życiu w getcie warszawskim oraz o tym jak dzisiaj przedrzeć się przez mury stereotypów i obojętności będą rozmawiać 15 maja w Centrum Myśli Jana Pawła II przedstawiciele trzech pokoleń i trzech narodów.


„W nocy przyszli po nas ludzie, ale okazało się, że «nasz» właz jest zalutowany. Trzeba było przejść do drugiego włazu kanałem o wartkim prądzie wody. Prąd ten porywał – trudno było utrzymać się na tak bardzo słabych nogach. Próbowaliśmy się zapierać łokciami o oślizgłe ściany kanału, a wszystko to po ciemku – przy blasku jednej latarki zawieszonej na piersiach naszego przewodnika, małego trzynastoletniego Idełe” – wspomina pani Krystyna Budnicka ze Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, która w najbliższy wtorek opowie na 1PIĘTRZE w Centrum Myśli Jana Pawła II o codziennym życiu w getcie warszawskim – o wymuszonym i bolesnym oddzieleniu od świata.

 

Razem z nią odpowiedzi na pytanie, jak budować przyszłość ponad podziałami, poszukiwać będą red. Barbara Sułek-Kowalska, dziennikarka, członek Rady Chrześcijan i Żydów oraz dr Massimiliano Signifredi, historyk z Uniwersytetu Roma Tre.

Spotkanie, współorganizowane przez Wspólnotę Sant’Egidio (www.santegidio.org), odbędzie się w ramach projektu „Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy”.

Zapraszamy!

15 maja 2012 roku
godz. 19.00
1Piętro, Centrum Myśli Jana Pawła II
ul. Foksal 11, lok. 30
 

Dodano: