Tacy sami, a ściana między nami

O życiu w getcie warszawskim oraz o tym jak dzisiaj przedrzeć się przez mury stereotypów i obojętności będą rozmawiać 15 maja w Centrum Myśli Jana Pawła II przedstawiciele trzech pokoleń i trzech narodów.


„W nocy przyszli po nas ludzie, ale okazało się, że «nasz» właz jest zalutowany. Trzeba było przejść do drugiego włazu kanałem o wartkim prądzie wody. Prąd ten porywał – trudno było utrzymać się na tak bardzo słabych nogach. Próbowaliśmy się zapierać łokciami o oślizgłe ściany kanału, a wszystko to po ciemku – przy blasku jednej latarki zawieszonej na piersiach naszego przewodnika, małego trzynastoletniego Idełe” – wspomina pani Krystyna Budnicka ze Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, która w najbliższy wtorek opowie na 1PIĘTRZE w Centrum Myśli Jana Pawła II o codziennym życiu w getcie warszawskim – o wymuszonym i bolesnym oddzieleniu od świata.

 

Razem z nią odpowiedzi na pytanie, jak budować przyszłość ponad podziałami, poszukiwać będą red. Barbara Sułek-Kowalska, dziennikarka, członek Rady Chrześcijan i Żydów oraz dr Massimiliano Signifredi, historyk z Uniwersytetu Roma Tre.

Spotkanie, współorganizowane przez Wspólnotę Sant’Egidio (www.santegidio.org), odbędzie się w ramach projektu „Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy”.

Zapraszamy!

15 maja 2012 roku
godz. 19.00
1Piętro, Centrum Myśli Jana Pawła II
ul. Foksal 11, lok. 30
 

Opublikowano 07.05.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

STUDENCI
Drodzy studenci, poznaliśmy wyniki naboru wniosków stypendialnych! Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom. Doceniamy Wasze osiągnięcia uczelniane oraz aktywność pozauczelnianą i zachęcamy do dalszej nauki i rozwoju!
Do 6 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do projektu PoKolędzie JP2. Z kolei w ramach Tygodnia Praw Człowieka przygotowaliśmy dla Was pokazy filmowe i dedykowane tej tematyce podcasty. Nie zabraknie również wydarzeń dla naszych stypendystów.
Już jest nowy odcinek naszego podcastu „Słuchając drogi”. Przygotowaliśmy go specjalnie na obchody Warszawskiego Tygodnia Praw Czlowieka
POBIERZ
Przyglądamy się zaangażowaniu społecznemu mieszkańców Warszawy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.