Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Szykujemy się na wielkie święto!

Jeśli czujesz się ubogi, bez domu, chory i samotny – to święto jest dla Ciebie. Jeśli lubisz pomagać innym – to święto jest także dla Ciebie. W Roku Miłosierdzia nie może zabraknąć święta wszystkich tych, którzy czują, że miłosierdzia potrzebują i którzy chcą stawać się miłosierni.

 

 

ZAPRASZAMY 25 czerwca, w godz. 10.00-18.00 do Świątyni Opatrzności Bożej na Święto Ubogich.

Program:

  • 10.00 Msza Św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza
  • Po Liturgii zapraszamy na wspólne świętowanie przy jedzeniu i muzyce. Na scenie zagrają: Muniek Staszczyk i Przyjaciele, Tomasz Budzyński, Elena Rutkowska (muzyka cygańska) i inni… Prowadzenie koncertu: Szymon Hołownia i Maciej Rayzacher.
  • Na zakończenie wspólnie przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia.

Organizatorzy zaplanowali także porady pracowników socjalnych, prawników, namiot medyczny i wiele innych atrakcji!

W trakcie Święta Ubogich zaprezentują się także różne organizacje, m.in. Lekarze Nadziei, Banki Żywności, Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej, Stowarzyszenie Alterego, Fundacja Kapucyńska, Centrum Myśli Jana Pawła II, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wydarzenie na profilu Facebook: https://www.facebook.com/events/1011370005623999/?active_tab=highlights

Opublikowano 24.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.