Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Szykujemy się na wielkie święto!

Jeśli czujesz się ubogi, bez domu, chory i samotny – to święto jest dla Ciebie. Jeśli lubisz pomagać innym – to święto jest także dla Ciebie. W Roku Miłosierdzia nie może zabraknąć święta wszystkich tych, którzy czują, że miłosierdzia potrzebują i którzy chcą stawać się miłosierni.

 

 

ZAPRASZAMY 25 czerwca, w godz. 10.00-18.00 do Świątyni Opatrzności Bożej na Święto Ubogich.

Program:

  • 10.00 Msza Św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza
  • Po Liturgii zapraszamy na wspólne świętowanie przy jedzeniu i muzyce. Na scenie zagrają: Muniek Staszczyk i Przyjaciele, Tomasz Budzyński, Elena Rutkowska (muzyka cygańska) i inni… Prowadzenie koncertu: Szymon Hołownia i Maciej Rayzacher.
  • Na zakończenie wspólnie przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia.

Organizatorzy zaplanowali także porady pracowników socjalnych, prawników, namiot medyczny i wiele innych atrakcji!

W trakcie Święta Ubogich zaprezentują się także różne organizacje, m.in. Lekarze Nadziei, Banki Żywności, Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej, Stowarzyszenie Alterego, Fundacja Kapucyńska, Centrum Myśli Jana Pawła II, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wydarzenie na profilu Facebook: https://www.facebook.com/events/1011370005623999/?active_tab=highlights

Opublikowano 24.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.