Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Stypendia dla 588 stołecznych uczniów i studentów

W piątek, 25 stycznia, Prezydent Miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczy Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Odbierze je 10 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, którzy uczą się w stolicy.

 


 

W gronie laureatów, którzy odbiorą stypendia w ratuszu znaleźli się florecistka, mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich, pasjonat genetyki, kontrabasista, lekkoatletka, łyżwiarka figurowa, finaliści olimpiady chemicznej i informatycznej, student lotnictwa i akordeonista.

Wszyscy oprócz normalnej nauki i rozwijania pasji angażują się w pomoc chorym i potrzebującym – dzieciom i starszym, często żyjącym w hospicjum. Towarzyszą niepełnosprawnym w spacerach, rozmowach, czytają im na głos. Pomagają wychowankom w domach dziecka i w świetlicach jako korepetytorzy.

Oferta programowa dla stypendystów jest szeroka i każdy może się w niej odnaleźć. Warsztaty teatralne, zajęcia z tworzenia filmów animowanych, seminaria dla młodych intelektualistów, warsztaty operatorskie – to ledwie część bogatego programu, na który składają się inicjatywy takie jak „Podziel się talentem” czy „Akcja animacja”.

W tym roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznano po raz ósmy. Otrzyma je 588 uczniów i studentów. Zainteresowanie stypendiami rośnie – uczniowie ponad 260 szkół ubiegali się o stypendium (co daje ponad 50 proc. wszystkich publicznych placówek edukacyjnych w Warszawie), wpłynęło 250 wniosków więcej niż przed rokiem. W ciągu ośmiu lat przyznano 4755 stypendiów.

Spotkanie zakończy muzyczny występ stypendystów. 

 

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online