Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Stypendia dla 588 stołecznych uczniów i studentów

W piątek, 25 stycznia, Prezydent Miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczy Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Odbierze je 10 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, którzy uczą się w stolicy.

 


 

W gronie laureatów, którzy odbiorą stypendia w ratuszu znaleźli się florecistka, mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich, pasjonat genetyki, kontrabasista, lekkoatletka, łyżwiarka figurowa, finaliści olimpiady chemicznej i informatycznej, student lotnictwa i akordeonista.

Wszyscy oprócz normalnej nauki i rozwijania pasji angażują się w pomoc chorym i potrzebującym – dzieciom i starszym, często żyjącym w hospicjum. Towarzyszą niepełnosprawnym w spacerach, rozmowach, czytają im na głos. Pomagają wychowankom w domach dziecka i w świetlicach jako korepetytorzy.

Oferta programowa dla stypendystów jest szeroka i każdy może się w niej odnaleźć. Warsztaty teatralne, zajęcia z tworzenia filmów animowanych, seminaria dla młodych intelektualistów, warsztaty operatorskie – to ledwie część bogatego programu, na który składają się inicjatywy takie jak „Podziel się talentem” czy „Akcja animacja”.

W tym roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznano po raz ósmy. Otrzyma je 588 uczniów i studentów. Zainteresowanie stypendiami rośnie – uczniowie ponad 260 szkół ubiegali się o stypendium (co daje ponad 50 proc. wszystkich publicznych placówek edukacyjnych w Warszawie), wpłynęło 250 wniosków więcej niż przed rokiem. W ciągu ośmiu lat przyznano 4755 stypendiów.

Spotkanie zakończy muzyczny występ stypendystów. 

 

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.