Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Stypendia dla 588 stołecznych uczniów i studentów

W piątek, 25 stycznia, Prezydent Miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczy Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Odbierze je 10 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, którzy uczą się w stolicy.

 


 

W gronie laureatów, którzy odbiorą stypendia w ratuszu znaleźli się florecistka, mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich, pasjonat genetyki, kontrabasista, lekkoatletka, łyżwiarka figurowa, finaliści olimpiady chemicznej i informatycznej, student lotnictwa i akordeonista.

Wszyscy oprócz normalnej nauki i rozwijania pasji angażują się w pomoc chorym i potrzebującym – dzieciom i starszym, często żyjącym w hospicjum. Towarzyszą niepełnosprawnym w spacerach, rozmowach, czytają im na głos. Pomagają wychowankom w domach dziecka i w świetlicach jako korepetytorzy.

Oferta programowa dla stypendystów jest szeroka i każdy może się w niej odnaleźć. Warsztaty teatralne, zajęcia z tworzenia filmów animowanych, seminaria dla młodych intelektualistów, warsztaty operatorskie – to ledwie część bogatego programu, na który składają się inicjatywy takie jak „Podziel się talentem” czy „Akcja animacja”.

W tym roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznano po raz ósmy. Otrzyma je 588 uczniów i studentów. Zainteresowanie stypendiami rośnie – uczniowie ponad 260 szkół ubiegali się o stypendium (co daje ponad 50 proc. wszystkich publicznych placówek edukacyjnych w Warszawie), wpłynęło 250 wniosków więcej niż przed rokiem. W ciągu ośmiu lat przyznano 4755 stypendiów.

Spotkanie zakończy muzyczny występ stypendystów. 

 

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.