Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem


 

We wtorek, 23 stycznia, seminarzyści grupy HISTORYCZNEJ cyklu „Logos zaangażowany” spotkali się z prof. Andrzejem Nowakiem – wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracownikiem Instytutu Historii PAN, znawcą najnowszej historii Polski oraz stosunków polsko-rosyjskich w XIX i XX wieku, redaktorem naczelnym pisma „ACANA”, autorem biografii Jana Pawła II. Profesor wygłosił krótki wykład, a następnie odpowiadał na pytania studentów. Opowiadał m.in. o znaczeniu Papieża dla najnowszej historii Polski oraz Kościoła powszechnego, o tym, co to znaczy, że Jan Paweł II jest postacią historyczną, i jak pisze się jego biografię.

 

Opublikowano 25.01.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.