Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem


 

We wtorek, 23 stycznia, seminarzyści grupy HISTORYCZNEJ cyklu „Logos zaangażowany” spotkali się z prof. Andrzejem Nowakiem – wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracownikiem Instytutu Historii PAN, znawcą najnowszej historii Polski oraz stosunków polsko-rosyjskich w XIX i XX wieku, redaktorem naczelnym pisma „ACANA”, autorem biografii Jana Pawła II. Profesor wygłosił krótki wykład, a następnie odpowiadał na pytania studentów. Opowiadał m.in. o znaczeniu Papieża dla najnowszej historii Polski oraz Kościoła powszechnego, o tym, co to znaczy, że Jan Paweł II jest postacią historyczną, i jak pisze się jego biografię.

 

Opublikowano 25.01.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.