Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie I: poznajmy się!

Papolandia otwarła swe podwoje 17 października 2009 roku. Ci, którzy tego dnia ją odwiedzili, zostali wyposażeni w tutejszy „rozkład jazdy”: poznali całoroczny plan spotkań.

A ponieważ po Papolandii nie podróżuje się w pojedynkę, chętni na pełną papieskich przygód wyprawę zawarli też znajomość z towarzyszami podróży.

Z początku zapamiętanie imion wszystkich uczestników wydawało się bardzo trudne, tym bardziej że aura nam nie sprzyjała: za oknem było szaro i padał deszcz. Ale gdy tylko przygotowaliśmy rebusy, które miały nas przedstawić, od razu zrobiło się kolorowo, a zapamiętywanie imion przestało być trudne i stało się wesołą zabawą.

Trudniejsze od rozwiązywania rebusów okazało się zadanie polegające na zapamiętaniu nie tylko imion siedzących w kole kolegów, ale także określających ich przymiotników. Ale i z tym daliśmy sobie radę!

Potem obejrzeliśmy film o wyborze kardynała Karola Wojtyły na papieża i wysłuchaliśmy papieskiego kazania na temat ukrytych w każdym z nas talentów. Podzieleni na grupy braliśmy udział w rozmaitych konkursach sprawdzających wiedzę o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II oraz rysowaliśmy człowieczka reprezentującego naszą drużynę: Matematycznego Geniusza, Ziomusia czy Genowefę.

Na koniec rozmawialiśmy o tym, co sprawia nam trudność i z czym mamy problemy. Za pomocą grubego sznurka stworzyliśmy sieć wzajemnej pomocy. Przekonaliśmy się, że mamy w sobie ogromny potencjał, którym możemy się dzielić, pomagając sobie wzajemnie.

Jak niewiele trzeba, by wprowadzać w życie myśl naszego Papieża i dawać coś z siebie innym!

[nggallery id=105]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.