Rodzina jest najważniejszą drogą!

14 października po raz dwunasty w całej Polsce będziemy obchodzić Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym roku hasłem przewodnim jest rodzina. Obchody centralne będą miały miejsce w Warszawie.

 


 

W związku z tegorocznym Dniem Papieskim Centrum Myśli Jana Pawła II serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej „Matki: mężne czy szalone?”, którą zostanie zaprezentowana przed kościołem pokamedulskim w Lesie Bielańskim przy ul. Dewajtis 3 w godzinach 10.30–14.00. Podczas wystawy będzie można porozmawiać z autorką zdjęć i książki o tym samym tytule, wydanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II w maju bieżącego roku. Więcej informacji o projekcie „Matki: mężne czy szalone?” można znaleźć na stronie Centrum: https://www.centrumjp2.pl/news/5693/Matki._Mezne_czy_szalone. Zapraszamy również na stoisko wydawnicze, gdzie będzie można zakupić nasze publikacje po promocyjnych cenach.

Stypendyści Centrum Myśli Jana Pawła II już po raz kolejny wezmą udział w akcji „Stypendyści Stypendystom” – publicznej zbiórce pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

W uroczystości Dnia Papieskiego włączy się także Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. 14 października o godz. 20.00 w archikatedrze św. Jana w Warszawie zainauguruje kolejny sezon działalności koncertem Rosarium Matris Familiae. Program koncertu nawiązuje do układu różańca świętego, a inspirowany jest 10. rocznicą wydania listu apostolskiego Rosarium Virginis Mariae Jana Pawła II.

Film promujący XII Dzień Papieski, wykonany przez Fundację Świętego Mikołaja dla Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia":

 

A co ciekawego będzie się działo w Warszawie?

Kościół pokamedulski w Lesie Bielańskim przy ul. Dewajtis 3

  • O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.
  • Po Mszy św. koncert „14 encyklik” – oratorium na chór i fortepian (kompozycja Stanisława Szczycińskiego w wykonaniu połączonych chórów Collegium Musicum i Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod dyrekcją Andrzeja Borzyma). Utwór składa się z 14 części nawiązujących do encyklik Jana Pawła II. Jest to muzyczna podróż do źródeł myśli papieskiej. Tekst utworu składa się z cytatów z Pisma Świętego, które inspirowały Papieża przy pisaniu encyklik. Różnorodność myśli zawartych w encyklikach miała znaczący wpływ na muzyczny sposób ich przedstawienia. W utworze usłyszymy elementy śpiewu bizantyjskiego, chorału gregoriańskiego, muzyki cerkiewnej, współczesnej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Wszystko to posłuży ukazaniu głębi, uniwersalności i bogatego spektrum myśli papieskiej.
  • W godz. 10.30–14.00 odbędzie się wystawa zdjęć Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej „Matki: mężne czy szalone?” zrealizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Dodano: