Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rodzina jest najważniejszą drogą!

14 października po raz dwunasty w całej Polsce będziemy obchodzić Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym roku hasłem przewodnim jest rodzina. Obchody centralne będą miały miejsce w Warszawie.

 


 

W związku z tegorocznym Dniem Papieskim Centrum Myśli Jana Pawła II serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej „Matki: mężne czy szalone?”, którą zostanie zaprezentowana przed kościołem pokamedulskim w Lesie Bielańskim przy ul. Dewajtis 3 w godzinach 10.30–14.00. Podczas wystawy będzie można porozmawiać z autorką zdjęć i książki o tym samym tytule, wydanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II w maju bieżącego roku. Więcej informacji o projekcie „Matki: mężne czy szalone?” można znaleźć na stronie Centrum: http://www.centrumjp2.pl/news/5693/Matki._Mezne_czy_szalone. Zapraszamy również na stoisko wydawnicze, gdzie będzie można zakupić nasze publikacje po promocyjnych cenach.

Stypendyści Centrum Myśli Jana Pawła II już po raz kolejny wezmą udział w akcji „Stypendyści Stypendystom” – publicznej zbiórce pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

W uroczystości Dnia Papieskiego włączy się także Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. 14 października o godz. 20.00 w archikatedrze św. Jana w Warszawie zainauguruje kolejny sezon działalności koncertem Rosarium Matris Familiae. Program koncertu nawiązuje do układu różańca świętego, a inspirowany jest 10. rocznicą wydania listu apostolskiego Rosarium Virginis Mariae Jana Pawła II.

Film promujący XII Dzień Papieski, wykonany przez Fundację Świętego Mikołaja dla Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia":

 

A co ciekawego będzie się działo w Warszawie?

Kościół pokamedulski w Lesie Bielańskim przy ul. Dewajtis 3

  • O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.
  • Po Mszy św. koncert „14 encyklik” – oratorium na chór i fortepian (kompozycja Stanisława Szczycińskiego w wykonaniu połączonych chórów Collegium Musicum i Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod dyrekcją Andrzeja Borzyma). Utwór składa się z 14 części nawiązujących do encyklik Jana Pawła II. Jest to muzyczna podróż do źródeł myśli papieskiej. Tekst utworu składa się z cytatów z Pisma Świętego, które inspirowały Papieża przy pisaniu encyklik. Różnorodność myśli zawartych w encyklikach miała znaczący wpływ na muzyczny sposób ich przedstawienia. W utworze usłyszymy elementy śpiewu bizantyjskiego, chorału gregoriańskiego, muzyki cerkiewnej, współczesnej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Wszystko to posłuży ukazaniu głębi, uniwersalności i bogatego spektrum myśli papieskiej.
  • W godz. 10.30–14.00 odbędzie się wystawa zdjęć Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej „Matki: mężne czy szalone?” zrealizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Opublikowano 12.10.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online