Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rewolucja Ducha. Doktryna społeczna Kościoła widziana oczyma kard. Karola Wojtyły

Rewolucja z ducha

Wywiad rzeka, przeprowadzony przez włoskiego filozofa i publicystę z Karolem Wojtyłą tuż przed jego wyborem na Stolicę Piotrową. Książka stanowi dokument zupełnie wyjątkowy. Jest to bowiem nieznany dotąd polskiemu odbiorcy wywiad rzeka, przeprowadzony przez włoskiego filozofa i publicystę z Karolem Wojtyłą tuż przed jego wyborem na Stolicę Piotrową.

W błyskotliwej rozmowie Vittorio Posstenti – wówczas doktorant na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie – poprosił krakowskiego kardynała o zajęcie stanowiska wobec tak istotnych kwestii dotyczących naszego funkcjonowania w społeczeństwie, jak praca, zatrudnienie, ekonomia czy demokracja. Odpowiedzi przyszłego papieża jednak przez wiele lat pozostawały nieznane. Dopiero trzynaście lat później ukazały się drukiem po włosku. Teraz zaś stały się dostępne w języku polskim.

Czytelnik otrzymuje zatem z jednej strony unikatowe świadectwo epoki i spojrzenia na nią dostojnika Kościoła i naukowca, który już wkrótce zostanie Głową Kościoła, z drugiej – wciąż niezwykle aktualne i śmiałe przemyślenia, bez wątpienia warte uwagi i refleksji.

Opublikowano 24.11.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.