Remembrance & Future FORUM

We Wrocławiu trwa właśnie Remembrance & Future FORUM, którego jesteśmy partnerem. Eksperci z całego świata rozmawiają o najważniejszych wyzwaniach i dylematach współczesności, kwestiach istotnych zarówno z punktu widzenia Wrocławia, Polski, jak i całej Europy.

Obecna edycja Forum nosi tytuł „Edith Stein”. Edyta Stein (1891-1942) to znakomita niemiecka uczona żydowskiego pochodzenia, która zaliczana jest do czołówki filozofów XX wieku. Promotorka równych praw kobiet i mężczyzn. Żydówka, ateistka i konwertytka, a wreszcie karmelitanka bosa i święta Kościoła katolickiego, czczona zgodnie ze swoim zakonnym imieniem jako św. Teresa Benedykta od Krzyża. Jedna z grona sześciorga katolickich patronów i patronek Europy.

10 października o godzinie 18:00 wykład „Geniusz kobiecego przywództwa” wygłosiła nasza ekspertka – dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska, prof. UKSW. Wykład koncentrował się na pokazaniu poprzez postać Edyty Stein, wielkich nadziei bliskich także Janowi Pawłowi II, aby zbudować świat bardziej sprawiedliwy i godny człowieka. Edyta Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża to przykład geniuszu kobiecego przywództwa. Dzisiaj, tak wiele lat po jej śmierci wciąż wywiera wpływ na ludzi na całym świecie. Historia jej życia, decyzje jakie podejmowała oraz twórczość filozoficzna i teologiczna wciąż stają się inspiracją do odkrywania własnego człowieczeństwa i budowania prawdziwie braterskiego świata.

Forum trwa do 12 października. Zachęcamy do zapoznania się z programem i skorzystania z możliwości udziału w wydarzeniach.

PROGRAM REMEMBRANCE & FUTURE FORUM

Wykłady odbywają się w Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184 we Wrocławiu.

Dodano: