Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Remembrance & Future FORUM

Plakat zapowiadający Remembrance & Future. Na zdjęciu Edith Stein.

We Wrocławiu trwa właśnie Remembrance & Future FORUM, którego jesteśmy partnerem. Eksperci z całego świata rozmawiają o najważniejszych wyzwaniach i dylematach współczesności, kwestiach istotnych zarówno z punktu widzenia Wrocławia, Polski, jak i całej Europy.

Obecna edycja Forum nosi tytuł „Edith Stein”. Edyta Stein (1891-1942) to znakomita niemiecka uczona żydowskiego pochodzenia, która zaliczana jest do czołówki filozofów XX wieku. Promotorka równych praw kobiet i mężczyzn. Żydówka, ateistka i konwertytka, a wreszcie karmelitanka bosa i święta Kościoła katolickiego, czczona zgodnie ze swoim zakonnym imieniem jako św. Teresa Benedykta od Krzyża. Jedna z grona sześciorga katolickich patronów i patronek Europy.

10 października o godzinie 18:00 wykład „Geniusz kobiecego przywództwa” wygłosiła nasza ekspertka – dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska, prof. UKSW. Wykład koncentrował się na pokazaniu poprzez postać Edyty Stein, wielkich nadziei bliskich także Janowi Pawłowi II, aby zbudować świat bardziej sprawiedliwy i godny człowieka. Edyta Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża to przykład geniuszu kobiecego przywództwa. Dzisiaj, tak wiele lat po jej śmierci wciąż wywiera wpływ na ludzi na całym świecie. Historia jej życia, decyzje jakie podejmowała oraz twórczość filozoficzna i teologiczna wciąż stają się inspiracją do odkrywania własnego człowieczeństwa i budowania prawdziwie braterskiego świata.

Forum trwa do 12 października. Zachęcamy do zapoznania się z programem i skorzystania z możliwości udziału w wydarzeniach.

PROGRAM REMEMBRANCE & FUTURE FORUM

Wykłady odbywają się w Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184 we Wrocławiu.

Opublikowano 11.10.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.