Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Religia wobec wyzwań gospodarczych

Przed nami kolejna debata w ramach programu Karol Wojtyła Fellowship. Wraz z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się jaki wpływ na gospodarkę ma religia. Zapraszamy na 1Piętro, 22 maja o godz. 18.30. 

Podczas debaty spróbujemy odpowiedzieć na następujące pytania: 
jaki jest wpływ systemów religijnych na gospodarki poszczególnych krajów? czy religia hamuje, czy pobudza gospodarkę? jakie są zależności między ekonomią a religią? jakie są współczesne wyzwania gospodarcze, do których odnoszą się spraw wiary? jak poszczególne religie implikują przedsiębiorczość i tworzenie systemów gospodarczych? 
 
Zachęcamy także do przygotowania własnych pytań!
 
Goście:
dr hab. Krzysztof Wielecki, prof. UW
prof. dr hab. Jerzy Wilkin, Instytut Rozowju Wsi i Rolnictwa PAN
dr Jacenty Siewierski, SGH
dr Sławomir Sowiński, UKSW
Prowadzenie: 
dr hab.Tomasz Dołęgowski, prof. SGH
 
Data: 22 maja
Godz.: 18.30
Miejsce: 1Piętro, ul. Foksal 11, lok. 30

Opublikowano 20.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.