Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Radość i cierpienie w nauczaniu Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Inkubatora Miłosierdzia, które odbędzie się 15 kwietnia 2011 roku. Zaczynamy o godzinie 16:00 Mszą Świętą (dla chętnych) w Kaplicy Res Sacra Miser przy Krakowskim Przedmieściu 62 przystanek Plac Zamkowy. Następnie o godz. 17:00 w sali konferencyjnej ZNZOZ "Caritas", Krakowskie Przedmieście 62 (ten sam adres) rozpoczniemy konferencję: „Radość i cierpienie w nauczaniu Jana Pawła II”


 

Rozum, który sam zdolny jest uchwycić różnicę między cierpieniem i złem, oświecony przez wiarę pojmuje, że dzięki łasce każdy ból może stać się przedłużeniem misterium odkupienia, które — chociaż wypełniło się w Chrystusie — „jest stale otwarte na każdą miłość, która wyraża się w ludzkim cierpieniu".

Orędzie Jana Pawła II na II Światowy Dzień Chorego 11 lutego 1994.

 

Do wzięcia udziału w Konferencji zaprosiliśmy trzy osoby:
Angelika Metzger – prawnik, pracownik działu badawczo-edukacyjnego Centrum Myśli Jana Pawła II
Jerzy Łukasiewicz – założyciel i wieloletni prezes Fundacji "Żyć z chorobą Parkinsona"
Ks. Jacek Mroczkowski – kapelan ZNZOZ "Caritas" Archidiecezji Warszawskiej, wikariusz w Parafii św. Stanisława BM w Warszawie,

Po tej części odbędzie się dyskusja w czasie której będziemy mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące Nas pytania:
– jaki jest sens cierpienia?
– czy możliwy byłby świat bez cierpienia?

Osoby chcące zobaczyć jak wygląda pomoc wolontariuszy w Hospicjum, zapraszamy od razu do praktyki. Po Konferencji, osoby chętne zapraszamy na oddział hospicyjny, aby spotkać się z podopiecznymi, porozmawiać, potowarzyszyć.

Aby lepiej przygotować się do spotkania zachęcamy do lektury dwóch fragmentów z nauczania Jana Pawła II:
Jan Paweł II: Chrześcijański sens ludzkiego cierpienia www.opoka.org.pl

oraz III rozdziału Listu Apostolskiego Salvifici Doloris www.opoka.org.pl

 

Prosimy o potwierdzenie obecności w ankiecie: centrumjp2.pl

A już teraz zapraszamy Was na wyjazd podsumowujący rok akademicki 2010/2011 Inkubatora Miłosierdzia. Prosimy o zarezerwowanie sobie weekendu 20-22 maja.

Do zobaczenia!

Zespół Inkubatora Miłosierdzia

Opublikowano 14.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.