Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Promocja najnowszego wydawnictwa Centrum Myśli Jana Pawła II i Wydawnictwa Paulinianum

W Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” odbyła się prezentacja książki zawierającej niepublikowane przemówienie Jana Pawła II do Rady Głównej Episkopatu Polski, wygłoszone na Jasnej Górze 5 czerwca 1979 r. w trakcie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

O kulisach tej wizyty apostolskiej, sytuacji geopolitycznej oraz jej skutkach dla państw bloku wschodniego rozmawiali dr hab. Paweł Skibiński oraz ks. dr hab. Dominik Zamiatała. Gospodarzem spotkania był dr Rafał Łatka.

Podczas wizyty papież podzielił się programem swojego pontyfikatu, szczegółami rozmów z przedstawicielami partii komunistycznej, mówił o przygotowaniach do pielgrzymki, jej celach, znaczeniu, ale także o początkach współpracy z Kurią Rzymską. Publikacja zawiera również bilans pielgrzymki sporządzony przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Książka do nabycia w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II lub w sklepie internetowym Centrum: TUTAJ.

Opublikowano 11.06.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.