Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Promocja najnowszego wydawnictwa Centrum Myśli Jana Pawła II i Wydawnictwa Paulinianum

W Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” odbyła się prezentacja książki zawierającej niepublikowane przemówienie Jana Pawła II do Rady Głównej Episkopatu Polski, wygłoszone na Jasnej Górze 5 czerwca 1979 r. w trakcie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

O kulisach tej wizyty apostolskiej, sytuacji geopolitycznej oraz jej skutkach dla państw bloku wschodniego rozmawiali dr hab. Paweł Skibiński oraz ks. dr hab. Dominik Zamiatała. Gospodarzem spotkania był dr Rafał Łatka.

Podczas wizyty papież podzielił się programem swojego pontyfikatu, szczegółami rozmów z przedstawicielami partii komunistycznej, mówił o przygotowaniach do pielgrzymki, jej celach, znaczeniu, ale także o początkach współpracy z Kurią Rzymską. Publikacja zawiera również bilans pielgrzymki sporządzony przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Książka do nabycia w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II lub w sklepie internetowym Centrum: TUTAJ.

Opublikowano 11.06.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online