Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Promocja najnowszego wydawnictwa Centrum Myśli Jana Pawła II i Wydawnictwa Paulinianum

W Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” odbyła się prezentacja książki zawierającej niepublikowane przemówienie Jana Pawła II do Rady Głównej Episkopatu Polski, wygłoszone na Jasnej Górze 5 czerwca 1979 r. w trakcie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

O kulisach tej wizyty apostolskiej, sytuacji geopolitycznej oraz jej skutkach dla państw bloku wschodniego rozmawiali dr hab. Paweł Skibiński oraz ks. dr hab. Dominik Zamiatała. Gospodarzem spotkania był dr Rafał Łatka.

Podczas wizyty papież podzielił się programem swojego pontyfikatu, szczegółami rozmów z przedstawicielami partii komunistycznej, mówił o przygotowaniach do pielgrzymki, jej celach, znaczeniu, ale także o początkach współpracy z Kurią Rzymską. Publikacja zawiera również bilans pielgrzymki sporządzony przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Książka do nabycia w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II lub w sklepie internetowym Centrum: TUTAJ.

Opublikowano 11.06.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.