Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program Studiów

PROGRAM STUDIÓW

Program studiów obejmuje:

  • Podstawy antropologiczno – kulturowe: chrześcijaństwo i Kościół, personalizm, godność człowieka, twórczość Karola Wojtyły (teatr, poezja, proza), wiara i rozum,
  • Kluczowe problemy wychowania młodzieży: pedagogika Jana Pawła II, rodzina, wolność i odpowiedzialność. ewangelia życia, sprawiedliwość społeczna, demokracja.
  • Elementy teologii: Bóg Jana Pawła II, teologia ciała, nowy feminizm, tajemnica Kościoła i prymat Piotra, ekumenizm i dialog międzyreligijny.
  • Polska, Europa, współczesny świat: nauczanie społeczne w latach 1978-1989, wydarzenia roku 1989, „program” dla wolnej Polski, integracja Europy, globalizacja, feminizm, sekularyzacja i wolność religijna, konflikty we współczesnym świecie, teologia pokoju.

Zajęcia odbywają się w piątki i soboty co dwa tygodnie w samym centrum Warszawy, w siedzibie CM Jana Pawła II, ul. Foksal 11.

„Nie ma nic piękniejszego, mimo pracy i trudu,
którego to wymaga, niż możność
poświęcenia się poszukiwaniu prawdy o naturze i o człowieku”

(Jan Paweł II).

Opublikowano 12.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.