Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program centrum

Grafika z napisem luty

Przed nami 15. edycja Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Na początku miesiąca podsumujemy także tegoroczną akcję PoKolędzie JP2. A od 7 lutego rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów dla studentów „Porozmawiajmy o człowieku”.

2.02 (piątek) godz. 18:00 – finał akcji PoKolędzie JP2. Blisko 30 grup muzycznych od 2 stycznia do 2 lutego udało się do instytucji o ograniczonym dostępie do kultury, by nieść radość Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkie chóry, schole i zespoły, które brały udział w akcji, na wspólne kolędowanie.  

Kościół pw. Wszystkich Świętych, pl. Grzybowski 3/5

12.02 (środa) – start zapisów na warsztaty „Samotność – wolność czy więzienie” w ramach cyklu „Porozmawiajmy o człowieku”. Zajęcia adresowane są do studentów. 7 marca odbędzie się otwarty wykład z udziałem ekspertów w dziedzinie psychologii, a po nim cotygodniowe warsztaty, na które obowiązują zapisy.

Szczegóły wkrótce

23.02 (piątek) – premiera nowego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając Drogi” na temat blasków i ceni empatii. Marcin Nowak, gospodarz cyklu, rozmawia z Agnieszką Pawłowską, psycholożką i coachem, trenerką uważności i współczucia.

WYDARZENIA FESTIWALU NOWE EPIFANIE:

16.02 (piątek) godz. 19:00 –  Młoda Reżyseria: „Babcia Wandzia” i „Ból” w ramach Festiwalu Nowe Epifanie. Wieczór rozpocznie pokaz filmu „Babcia Wandzia” w reżyserii Karoliny Kowalczyk, o godzinie 19:45 spektakl „Ból” w reżyserii Kingi Chudobińskiej-Zdunik. Po seansie i spektaklu zapraszamy na spotkanie z reżyserkami oraz dziennikarką i reporterką Anną Kiedrzynek, które poprowadzi Jan Karow, wykładowca Akademii Teatralnej.

Teatr Collegium Nobilium, ul. Scena Główna, ul. Miodowa 22/24

21.02 (środa) godz. 19:00 – koncert Adama Struga pt. „Piosenki zmieszane” w ramach Festiwalu Nowe Epifanie. Usłyszymy utwory artysty między innymi do wierszy Mickiewicza, Leśmiana i Tuwima. Tematem przewodnim jest konfuzja – religijna, egzystencjalna, miłosna i śmiertelna.

22.02 (czwartek) god. 18:00 – pokaz filmu „Adamant” (2022), dokument, reż. Nicolas Philibert. Po seansie odbędzie się spotkanie z Anną Kiedrzynek, dziennikarką i reporterką, które poprowadzi Mateusz Toma.

Wieczór filmowy odbędzie się w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11. Wstęp jest wolny.

29.02 (czwartek) godzina 19:00 – spektakl „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego w ramach Festiwalu Nowe Epifanie. . Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z reżyserem Jędrzejem Piaskowskim i reportażystką Martą Abramowicz, które poprowadzi Paweł Dobrowolski, dyrektor Festiwalu Nowe Epifanie.


PROGRAM STYPENDIALNY:

04.02 (niedziela) godz. 9:00-14:00 – warsztaty „Kurs na potrzeby” – „Odkrywamy swoje talenty” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W czasie spotkania stypendyści zastanowią się nad tym, jak pracować nad swoimi mocnymi stronami i talentami. Punktem wyjścia będą testy Gallupa, które uczestnicy wypełnią przed spotkaniem. Zajęcia poprowadzi profesjonalny trener, który omówi wyniki i zaproponuje sposoby na rozwój.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul.  Foksal 11, Sala Kominkowa.

06.06 (wtorek) godz. 17:00  – Dzień Stypendysty. Stypendyści odwiedzą centrum „Europa Experience” prowadzone przez Parlament Europejski. Dowiedzą się, jak działa europejska demokracja i jaki wpływ ma na codzienne życie mieszkańców całej Unii. Młodzi poznają rolę instytucji UE i zastanowią się, jak razem możemy kształtować naszą wspólną przyszłość i pokonywać przeszkody, przed którym stoi Europa.

Centrum multimedialne Europa Experience – Spotkania z Europą, ul. Jasna 14/16A

17.02 (sobota) godz. 9:00-12:00 – ostatnie warsztaty z cyklu „RelacJA” dla uczniów szkół podstawowych. Stypendyści zastanowią się, czy współpraca to radość, czy trud? Co to jest dobro wspólne i dlaczego warto o nie dbać? Na uczestników będzie czekała niespodzianka.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I p., Sala Kominkowa

24.02 (sobota) godz. 10:00-13:00 – warsztaty „Kurs na potrzeby” – „Komunikacja od A do Z” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Stypendyści porozmawiają o tym, jak ważna jest komunikacja w naszym życiu i co sprawia, że możemy zrozumieć drugiego człowieka. Zastanowią się nad tym dlaczego czasami słyszymy to, co chcemy i nie zawsze udaje nam się przekazać to co chcemy powiedzieć. Poćwiczą też sztukę konstruktywnej krytyki.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I p., Sala Kominkowa

Opublikowano 01.02.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.