Przed nami 15. edycja Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Na początku miesiąca podsumujemy także tegoroczną akcję PoKolędzie JP2. A od 7 lutego rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów dla studentów „Porozmawiajmy o człowieku”.
2.02 (piątek) godz. 18:00 – finał akcji PoKolędzie JP2. Blisko 30 grup muzycznych od 2 stycznia do 2 lutego udało się do instytucji o ograniczonym dostępie do kultury, by nieść radość Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkie chóry, schole i zespoły, które brały udział w akcji, na wspólne kolędowanie.
Kościół pw. Wszystkich Świętych, pl. Grzybowski 3/5
12.02 (środa) – start zapisów na warsztaty „Samotność – wolność czy więzienie” w ramach cyklu „Porozmawiajmy o człowieku”. Zajęcia adresowane są do studentów. 7 marca odbędzie się otwarty wykład z udziałem ekspertów w dziedzinie psychologii, a po nim cotygodniowe warsztaty, na które obowiązują zapisy.
Szczegóły wkrótce
23.02 (piątek) – premiera nowego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając Drogi” na temat blasków i ceni empatii. Marcin Nowak, gospodarz cyklu, rozmawia z Agnieszką Pawłowską, psycholożką i coachem, trenerką uważności i współczucia.
WYDARZENIA FESTIWALU NOWE EPIFANIE:
16.02 (piątek) godz. 19:00 – Młoda Reżyseria: „Babcia Wandzia” i „Ból” w ramach Festiwalu Nowe Epifanie. Wieczór rozpocznie pokaz filmu „Babcia Wandzia” w reżyserii Karoliny Kowalczyk, o godzinie 19:45 spektakl „Ból” w reżyserii Kingi Chudobińskiej-Zdunik. Po seansie i spektaklu zapraszamy na spotkanie z reżyserkami oraz dziennikarką i reporterką Anną Kiedrzynek, które poprowadzi Jan Karow, wykładowca Akademii Teatralnej.
Teatr Collegium Nobilium, ul. Scena Główna, ul. Miodowa 22/24
21.02 (środa) godz. 19:00 – koncert Adama Struga pt. „Piosenki zmieszane” w ramach Festiwalu Nowe Epifanie. Usłyszymy utwory artysty między innymi do wierszy Mickiewicza, Leśmiana i Tuwima. Tematem przewodnim jest konfuzja – religijna, egzystencjalna, miłosna i śmiertelna.
22.02 (czwartek) god. 18:00 – pokaz filmu „Adamant” (2022), dokument, reż. Nicolas Philibert. Po seansie odbędzie się spotkanie z Anną Kiedrzynek, dziennikarką i reporterką, które poprowadzi Mateusz Toma.
Wieczór filmowy odbędzie się w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11. Wstęp jest wolny.
29.02 (czwartek) godzina 19:00 – spektakl „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego w ramach Festiwalu Nowe Epifanie. . Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z reżyserem Jędrzejem Piaskowskim i reportażystką Martą Abramowicz, które poprowadzi Paweł Dobrowolski, dyrektor Festiwalu Nowe Epifanie.
PROGRAM STYPENDIALNY:
04.02 (niedziela) godz. 9:00-14:00 – warsztaty „Kurs na potrzeby” – „Odkrywamy swoje talenty” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W czasie spotkania stypendyści zastanowią się nad tym, jak pracować nad swoimi mocnymi stronami i talentami. Punktem wyjścia będą testy Gallupa, które uczestnicy wypełnią przed spotkaniem. Zajęcia poprowadzi profesjonalny trener, który omówi wyniki i zaproponuje sposoby na rozwój.
Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Sala Kominkowa.
06.06 (wtorek) godz. 17:00 – Dzień Stypendysty. Stypendyści odwiedzą centrum „Europa Experience” prowadzone przez Parlament Europejski. Dowiedzą się, jak działa europejska demokracja i jaki wpływ ma na codzienne życie mieszkańców całej Unii. Młodzi poznają rolę instytucji UE i zastanowią się, jak razem możemy kształtować naszą wspólną przyszłość i pokonywać przeszkody, przed którym stoi Europa.
Centrum multimedialne Europa Experience – Spotkania z Europą, ul. Jasna 14/16A
17.02 (sobota) godz. 9:00-12:00 – ostatnie warsztaty z cyklu „RelacJA” dla uczniów szkół podstawowych. Stypendyści zastanowią się, czy współpraca to radość, czy trud? Co to jest dobro wspólne i dlaczego warto o nie dbać? Na uczestników będzie czekała niespodzianka.
Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I p., Sala Kominkowa
24.02 (sobota) godz. 10:00-13:00 – warsztaty „Kurs na potrzeby” – „Komunikacja od A do Z” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Stypendyści porozmawiają o tym, jak ważna jest komunikacja w naszym życiu i co sprawia, że możemy zrozumieć drugiego człowieka. Zastanowią się nad tym dlaczego czasami słyszymy to, co chcemy i nie zawsze udaje nam się przekazać to co chcemy powiedzieć. Poćwiczą też sztukę konstruktywnej krytyki.
Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I p., Sala Kominkowa