Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program Centrum

Grafika z niebieskim napisem Styczeń

Przed nami muzyczne spotkania w ramach akcji PoKolędzie JP2. Chóry, zespoły i schole będą kolędować w miejscach o utrudnionym dostępie do kultury. Z kolei w cyklu „Słuchając drogi” przygotowaliśmy kolejny podcast, tym razem na temat kaligrafii. Od 15 stycznia rozpoczynamy sprzedaż biletów na wydarzenia Festiwalu Nowe Epifanie.

02.01 (wtorek) – początek akcji PoKolędzie JP2. Ponad 20 zespołów, chórów i scholi parafialnych odwiedzi między innymi miejsca takie, jak hospicja, dzienne domy pobytu i szpitale, by zanieść ich podopiecznym radość Bożego Narodzenia. Uczestnicy otrzymają śpiewniki, by wspólnie z muzykami wykonywać kolędy. Ideą jest przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Nasza akcja wychodzi w tym roku poza Mazowsze. Dołączyły do nas zespoły z województw małopolskiego i podkarpackiego.

10.01 (poniedziałek) – premiera nowego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając Drogi” pt. „Za każdą literą stoi człowiek”. Marcin Nowak, gospodarz cyklu, rozmawia z Barbarą Bodziony, historyczką sztuki, iluminatorką, kaligrafką, która opowie o popularnych i pięknych stylach pisania.

14.01 (niedziela) godzina 19:00 – koncert „Anieli w niebie śpiewają” w wykonaniu Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Chór wykona tradycyjne kolędy i pastorałki.

Katedra warszawsko-praska, ul. Floriańska 3
Wstęp wolny

15.01 (poniedziałek) – rusza sprzedaż biletów na wydarzenia Festiwalu Nowe Epifanie. W ramach 15. Edycji, która odbędzie się pod hasłem „Czemu jesteście zmieszani?” (Łk 24,38), zaprezentujemy spektakle teatralne, widowiska muzyczne oraz spotkania dyskusyjne, prowokujące do duchowej refleksji oraz odnawiające dialog religii ze sztuką.

31.01 (środa) – finał akcji PoKolędzie JP2. Zapraszamy na koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II z kwartetem smyczkowym, po nim wręczenie podziękowań dla uczestników oraz wspólne kolędowanie.

Szczegóły wkrótce.

PROGRAM STYPENDIALNY:

13.01 (sobota) godzina 9:00-13:00 – warsztaty „RelacJA” dla stypendystów ze szkół podstawowych. Tematem będzie relacja z drugim człowiekiem. Stypendyści poznają różne modele relacji oraz sposoby budowania więzi, w których można czuć się bezpiecznie. Nie zabraknie rozmowy na temat umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I p., Sala Kominkowa

30.01 (wtorek) godzina 17:00-19:00 – Dzień Stypendysty z kolędowaniem, poznawaniem zwyczajów i tradycji. Zapraszamy na wspólne śpiewanie, grę na instrumentach, konkursy, quizy i świąteczne ciasto.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I p., Sala Kominkowa


Opublikowano 02.01.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.