Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pracoholizm to ucieczka

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Mirosławy Kolmaga-Białobrzeskiej oraz tytuł odcinka Pracoholizm to ucieczka

Dostępny jest już nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Tematem audycji jest pracoholizm. Opowiada o nim psychoterapeutka Gestalt oraz nauczyciela uważności Mirosława Kolmaga-Białobrzeska.

Podczas spotkania Marcin Nowak, autor projektu „Słuchając drogi”,  wspólnie z gościem rozmawiają o:

  • czym jest pracoholizm, skąd się bierze i jak patrzy na to zjawisko psychoterapeuta.
  • po czym rozpoznać, że mamy do czynienia z pracoholizmem
  • jakie sygnały wysyła nam organizm, kiedy jesteśmy przepracowani.
  • co robić jeśli takie sygnały rozpoznamy.
  • jak pandemia zmieniła nasze myślenie o pracy, a jakie lockdown niesie zagrożenie, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne.

„Pracoholizm nie pozwala nam realizować naszych prawdziwych wartości, bo jest ucieczką. Pracowałam kiedyś z klientem, który miał już ten penthouse z najdroższymi meblami z całego świata, ale był tam sam” – mówi Mirosława Kolmaga-Białobrzeska.

Zapraszam do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Cykl składa się z rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.

 

Posłuchaj

Opublikowano 31.03.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu