Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pracoholizm to ucieczka

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Mirosławy Kolmaga-Białobrzeskiej oraz tytuł odcinka Pracoholizm to ucieczka

Dostępny jest już nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Tematem audycji jest pracoholizm. Opowiada o nim psychoterapeutka Gestalt oraz nauczyciela uważności Mirosława Kolmaga-Białobrzeska.

Podczas spotkania Marcin Nowak, autor projektu „Słuchając drogi”,  wspólnie z gościem rozmawiają o:

  • czym jest pracoholizm, skąd się bierze i jak patrzy na to zjawisko psychoterapeuta.
  • po czym rozpoznać, że mamy do czynienia z pracoholizmem
  • jakie sygnały wysyła nam organizm, kiedy jesteśmy przepracowani.
  • co robić jeśli takie sygnały rozpoznamy.
  • jak pandemia zmieniła nasze myślenie o pracy, a jakie lockdown niesie zagrożenie, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne.

„Pracoholizm nie pozwala nam realizować naszych prawdziwych wartości, bo jest ucieczką. Pracowałam kiedyś z klientem, który miał już ten penthouse z najdroższymi meblami z całego świata, ale był tam sam” – mówi Mirosława Kolmaga-Białobrzeska.

Zapraszam do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Cykl składa się z rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.

 

Posłuchaj

Opublikowano 31.03.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.