Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Polityka pieniężna a społeczna nauka Kościoła – prof. Kazimierz Dadak [18 VII 2016r.]

Polityka pieniężna, obok polityki fiskalnej, jest najważniejszym instrumentem polityki gospodarczej. Zmieniając poziom stóp procentowych bank centralny może przyczyniać się do osiągnięcia podstawowych celów makroekonomicznych, w szczególności stabilnych cen i tempa wzrostu gospodarczego zapewniającego optymalne wykorzystanie wszystkich czynników produkcji, w tym pracy.

Zapraszamy na spotkanie

 Polityka pieniężna a społeczna nauka Kościoła

 

 

Wraz z prof. Kazimierzem Dadakiem poszukamy odpowiedzi na pytania:

  • Jakie są wspólne elementy polityki pieniężnej i nauki społecznej Kościoła?
  • Czy polityka pieniężna może przyczynić się do osiągania celów, jakie stawia sobie nauka społeczna Kościoła?
  • Jaka polityka pieniężna jest w interesie wszystkich obywateli?

Kazimierz Dadak jest profesorem Hollins University w stanie Wirginia (USA), gdzie prowadzi kursy z zakresu teorii i praktyki zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz zarządzania strategicznego. Wcześniej prowadził zajęcia z makroekonomii i finansów na innych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i w Europie. W swoim dorobku posiada ponad 40 publikacji naukowych, które ukazały się w języku angielskim i polskim, między innymi w: The Wall Street Journal, The Cato Journal, The Independent Review, Contemporary European History, Panoeconomicus, The Review of Business, Międzynarodowym Przeglądzie Politycznym, w Ethosie. Jest stałym publicystą dwumiesięcznika Arcana. Ponad 100 popularnonaukowych artykułów Kazimierza Dadaka ukazało się w tygodnikach: Wprost, Idziemy i Gazecie Polskiej, a także na portalu wGospodarce.pl. 

Polityka pieniężna a społeczna nauka Kościoła

18 lipca (poniedziałek) godz. 12.30-14.30,
Centrum Myśli Jana Pawła II, ul Foksal 11,
I piętro, sala kominkowa. 

Prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia udziału w spotkaniu do 13 lipca. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązkowe ZAPISY. W ramach spotkania organizowany jest poczęstunek.

Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu pt. „Moralny kapitalizm w świetle globalnego kryzysu: od społecznej gospodarki rynkowej do nowych modeli zarządzania i rozwoju” realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.

 

 

 

Opublikowano 28.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.