Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Polityka pieniężna a społeczna nauka Kościoła – prof. Kazimierz Dadak [18 VII 2016r.]

Polityka pieniężna, obok polityki fiskalnej, jest najważniejszym instrumentem polityki gospodarczej. Zmieniając poziom stóp procentowych bank centralny może przyczyniać się do osiągnięcia podstawowych celów makroekonomicznych, w szczególności stabilnych cen i tempa wzrostu gospodarczego zapewniającego optymalne wykorzystanie wszystkich czynników produkcji, w tym pracy.

Zapraszamy na spotkanie

 Polityka pieniężna a społeczna nauka Kościoła

 

 

Wraz z prof. Kazimierzem Dadakiem poszukamy odpowiedzi na pytania:

  • Jakie są wspólne elementy polityki pieniężnej i nauki społecznej Kościoła?
  • Czy polityka pieniężna może przyczynić się do osiągania celów, jakie stawia sobie nauka społeczna Kościoła?
  • Jaka polityka pieniężna jest w interesie wszystkich obywateli?

Kazimierz Dadak jest profesorem Hollins University w stanie Wirginia (USA), gdzie prowadzi kursy z zakresu teorii i praktyki zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz zarządzania strategicznego. Wcześniej prowadził zajęcia z makroekonomii i finansów na innych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i w Europie. W swoim dorobku posiada ponad 40 publikacji naukowych, które ukazały się w języku angielskim i polskim, między innymi w: The Wall Street Journal, The Cato Journal, The Independent Review, Contemporary European History, Panoeconomicus, The Review of Business, Międzynarodowym Przeglądzie Politycznym, w Ethosie. Jest stałym publicystą dwumiesięcznika Arcana. Ponad 100 popularnonaukowych artykułów Kazimierza Dadaka ukazało się w tygodnikach: Wprost, Idziemy i Gazecie Polskiej, a także na portalu wGospodarce.pl. 

Polityka pieniężna a społeczna nauka Kościoła

18 lipca (poniedziałek) godz. 12.30-14.30,
Centrum Myśli Jana Pawła II, ul Foksal 11,
I piętro, sala kominkowa. 

Prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia udziału w spotkaniu do 13 lipca. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązkowe ZAPISY. W ramach spotkania organizowany jest poczęstunek.

Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu pt. „Moralny kapitalizm w świetle globalnego kryzysu: od społecznej gospodarki rynkowej do nowych modeli zarządzania i rozwoju” realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.

 

 

 

Opublikowano 28.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.