Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

PoKolędzie JP2 – przyjmij kolędników

PoKolędzie JP2 to projekt, którego główną ideą jest spotkanie z drugim człowiekiem, połączone z promowaniem tradycji, jaką jest kolędowanie i umacnianiem poczucia solidarności społecznej.
Jeśli pracujesz lub jesteś wolontariuszem w miejscu o utrudnionym dostępie do kultury (takim jak: dom opieki społecznej, areszt, zakład dla chronicznie chorych, klub seniora, dom dziecka, placówka opiekuńczo–wychowawcza), w którym warto zorganizować spotkanie kolędowe dla mieszkańców zgłoś je do projektu!

Spotkania kolędowe planujemy w Warszawie i najbliższych jej okolicach w dniach od 2 stycznie do 2 lutego 2024. Pragniemy dotrzeć do  miejsc osamotnionych, zapomnianych, odseparowanych od społeczeństwa. W tym bożonarodzeniowym okresie staramy się dać podopiecznym świąteczną radość, poczucie więzi i ukojenie ducha, wspólnie kolędując.

Wypełnij formularz:

Skontaktujemy się z Tobą na początku grudnia, aby umówić spotkanie kolędowe oraz przekazać informacje organizacyjne.

Ze swojej strony zapewniamy:

  • organizację spotkania kolędowego – łączymy zespół kolędników z placówką;
  • wolontariusza – ambasadora Pokoledzie JP2 – osobę, która będzie w kontakcie z zespołem kolędującym i ośrodkiem i będzie wsparciem w trakcie wydarzenia;
  • śpiewniki, plakaty i inne materiały promocyjne dostępne w miejscu wydarzenia;
  • w przypadku braku możliwości zorganizowania kolędowania w trybie stacjonarnym – organizację spotkania online.

Kontakt:

KOORDYNATOR AKCJI

Jakub Siekierzyński
pokoledzie@centrumjp2.pl  

Bogna Wojtkielewicz
pokoledziejp2@centrumjp2.pl

Opublikowano 18.11.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.