Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

PoKolędzie JP2 – przyjmij kolędników

PoKolędzie JP2 to projekt, którego główną ideą jest spotkanie z drugim człowiekiem, połączone z promowaniem tradycji, jaką jest kolędowanie i umacnianiem poczucia solidarności społecznej.
Jeśli pracujesz lub jesteś wolontariuszem w miejscu o utrudnionym dostępie do kultury (takim jak: dom opieki społecznej, areszt, zakład dla chronicznie chorych, klub seniora, dom dziecka, placówka opiekuńczo–wychowawcza), w którym warto zorganizować spotkanie kolędowe dla mieszkańców zgłoś je do projektu!

Spotkania kolędowe planujemy w Warszawie i najbliższych jej okolicach w dniach od 2 stycznie do 2 lutego 2024. Pragniemy dotrzeć do  miejsc osamotnionych, zapomnianych, odseparowanych od społeczeństwa. W tym bożonarodzeniowym okresie staramy się dać podopiecznym świąteczną radość, poczucie więzi i ukojenie ducha, wspólnie kolędując.

Wypełnij formularz:

Skontaktujemy się z Tobą na początku grudnia, aby umówić spotkanie kolędowe oraz przekazać informacje organizacyjne.

Ze swojej strony zapewniamy:

  • organizację spotkania kolędowego – łączymy zespół kolędników z placówką;
  • wolontariusza – ambasadora Pokoledzie JP2 – osobę, która będzie w kontakcie z zespołem kolędującym i ośrodkiem i będzie wsparciem w trakcie wydarzenia;
  • śpiewniki, plakaty i inne materiały promocyjne dostępne w miejscu wydarzenia;
  • w przypadku braku możliwości zorganizowania kolędowania w trybie stacjonarnym – organizację spotkania online.

Kontakt:

KOORDYNATOR AKCJI

Jakub Siekierzyński
pokoledzie@centrumjp2.pl  

Bogna Wojtkielewicz
pokoledziejp2@centrumjp2.pl

Opublikowano 18.11.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.