Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Parafiada już za nami

Zakończyła się 22 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. W tym roku wzięło w niej udział ponad 1400 osób. Centrum ze swej strony wsparło zwycięzców nagraniami "Okno papieskie".


Informacje o finałach Parafiady podajemy za biurem prasowym. Dokładniejsze dane znajdują się na stronie internetowej www.parafiada.pl.

Na Parafiadzie było w tym roku 1.482 uczestników, z czego 860 os. spoza granic Polski. Najliczniej reprezentowaną grupą wiekową wśród zawodników byli gimnazjaliści. We współzawodnictwie sportowym wystartowało 109 drużyn, w tym 53 polskich reprezentacji, a 56 – zagranicznych. Uczestnicy mogli wybierać spośród aż 31 konkurencji sportowych, ale najczęściej startowali w tenisie stołowym i badmintonie, a spośród dyscyplin zespołowych – w piłce nożnej. Zwycięzcom i laureatom zawodów sportowych wręczono 291 medali. W teatrze, drugim filarze Parafiady, w kategorii konkursów wiedzowych najwięcej uczestników zgromadził konkurs o ks. Jerzym Popiełuszce, w którym wzięło udział aż 121 osób. W rywalizacji plastycznej najpopularniejszy okazał się konkurs na plakat chopinowski pt. „Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel” – 111 uczestników.  Przeglądy piosenki i małych form teatralnych zgromadziły 194 wykonawców.

 

W tym roku najwszechstronniejszą drużyną Parafiady wśród grup spoza granic Polski była reprezentacja Parafii rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP z Doliny na Ukrainie, a najwszechstronniejszą reprezentacją z Polski okazał się zespół z Parafialnego Klubu Sportowego ”Tęcza” Kosztowo. Laureaci otrzymali puchary, ufundowane przez prezydent m. st. Warszawy oraz nagrody ofiarowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Wyróżnienie za postawę fair play otrzymała reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum w Kcyni za to, że po kontuzji podczas meczu zawodniczki z drużyny przeciwników dobrowolnie zmniejszyła swój skład tak, by dalsza gra odbywała się na równych warunkach.

 

Zapraszamy na stronę Parafiady po dokładniejsze informacje oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

Opublikowano 20.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.