Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Parafiada już za nami

Zakończyła się 22 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. W tym roku wzięło w niej udział ponad 1400 osób. Centrum ze swej strony wsparło zwycięzców nagraniami "Okno papieskie".


Informacje o finałach Parafiady podajemy za biurem prasowym. Dokładniejsze dane znajdują się na stronie internetowej www.parafiada.pl.

Na Parafiadzie było w tym roku 1.482 uczestników, z czego 860 os. spoza granic Polski. Najliczniej reprezentowaną grupą wiekową wśród zawodników byli gimnazjaliści. We współzawodnictwie sportowym wystartowało 109 drużyn, w tym 53 polskich reprezentacji, a 56 – zagranicznych. Uczestnicy mogli wybierać spośród aż 31 konkurencji sportowych, ale najczęściej startowali w tenisie stołowym i badmintonie, a spośród dyscyplin zespołowych – w piłce nożnej. Zwycięzcom i laureatom zawodów sportowych wręczono 291 medali. W teatrze, drugim filarze Parafiady, w kategorii konkursów wiedzowych najwięcej uczestników zgromadził konkurs o ks. Jerzym Popiełuszce, w którym wzięło udział aż 121 osób. W rywalizacji plastycznej najpopularniejszy okazał się konkurs na plakat chopinowski pt. „Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel” – 111 uczestników.  Przeglądy piosenki i małych form teatralnych zgromadziły 194 wykonawców.

 

W tym roku najwszechstronniejszą drużyną Parafiady wśród grup spoza granic Polski była reprezentacja Parafii rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP z Doliny na Ukrainie, a najwszechstronniejszą reprezentacją z Polski okazał się zespół z Parafialnego Klubu Sportowego ”Tęcza” Kosztowo. Laureaci otrzymali puchary, ufundowane przez prezydent m. st. Warszawy oraz nagrody ofiarowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Wyróżnienie za postawę fair play otrzymała reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum w Kcyni za to, że po kontuzji podczas meczu zawodniczki z drużyny przeciwników dobrowolnie zmniejszyła swój skład tak, by dalsza gra odbywała się na równych warunkach.

 

Zapraszamy na stronę Parafiady po dokładniejsze informacje oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

Opublikowano 20.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.