Papieskie polis. My – naród

W dziejach kultury polskiej odzwierciedla się dusza narodu. Żyją w nich jego dzieje. Jest ona nieustającą szkołą rzetelnego i uczciwego patriotyzmu. Właśnie, dlatego też umie stawiać wymagania, umie podtrzymywać ideały, bez których trudno człowiekowi uwierzyć w swoją godność i siebie samego wychować.

Jan Paweł II, Gniezno, 3 czerwca 1979

W ramach rocznego  projektu w toku zajęć warsztatowych, spotkań, wizyt studyjnych w instytucjach państwowych oraz wyjazdu do Krakowa uczestnicy będą odkrywać jak można, idąc za głosem Jana Pawła II, tworzyć wspólnotę narodową. Stypendyści  m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, będący uczniami szkół ponadgimnazjalnych, będą poznawać nauczanie Jana Pawła II w kontekście budowy poczucia wspólnoty narodowej. W rezultacie chcemy ukształtować kierującą się myślą Jana Pawła II przyszłą elitę społeczeństwa.

 

 

 

 

 

 

Już teraz zainspirowani nauczaniem Jana Pawła II uczestnicy ubiegłorocznej edycji projektu Papieskie polis. Ja – obywatel organizują 11 listopada 2015 roku akcję uliczną Powiedz „TAK” Polsce. Będzie można ich spotkać na pl. Piłsudskiego i pl. Zamkowym w godz. 11-15. 3.1_TAK_Polsce

#studenci

Nie będziemy ukrywać, że program „Zrealizuj projekt” to nasze oczko w głowie 😉 Dlaczego?


Ponieważ wierzymy, że Wy – studenci i studentki – jesteście odważnymi, pełnymi potencjału młodymi ludźmi mającymi świetne pomysły w głowie, a my chcemy wspierać Was i towarzyszyć w realizacji Waszych pomysłów, przygotowując ten oto program (dający wsparcie merytoryczne oraz finansowe) na realizację Waszych własnych inicjatyw.

Dlatego właśnie ruszamy z drugą edycją programu „Zrealizuj projekt”, w trakcie którego będziecie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych. Podczas zajęć zdobędziecie wiedzę merytoryczną z zakresu zarządzania projektami. Nauczycie się definiować cele, tworzyć harmonogram i budżet oraz zarządzać projektem.
Poza „know-how” projektowym stworzymy przestrzeń i okazję do tego, byście poznali nawzajem swoje zainteresowania i pomysły oraz dobrali się w grupy projektowe, by następnie zrealizować wspólnie działanie (projekt).

Przed zgłoszeniem udział, zapoznaj się z regulaminem Programu „Zrealizuj projekt

Co zyskujecie, biorąc udział w Programie?

  • pieniądze na realizację inicjatywy oraz wsparcie merytoryczne podczas Waszych działań projektowych
  • cenną na rynku pracy wiedzę z zakresu zarządzania i prowadzenia projektów
  • możliwość realizacji własnej inicjatywy wraz z grupą projektową stworzoną z innymi uczestnikami Programu
  • rozwój kompetencji miękkich, takich jak: kreatywność, umiejętność pracy w zespole, wyznaczanie celów i dążenie do nich, komunikacja z innymi
  • udział w spotkaniach dotyczących przedsiębiorczości (więcej informacji wkrótce)
  • certyfikat na zakończenie Programu potwierdzający Wasz udział i realizację inicjatywy

A ponadto:

  • poznacie nowych, fajnych ludzi
  • rozwiniecie swoje dotychczasowe umiejętności

Tutaj możecie podejrzeć, jakie inicjatywy zostały zrealizowane w pierwszej edycji Programu:

Link do zapisów znajdziecie poniżej.

Terminy spotkań:

11 marca 2023, godz. 9:30-16:30, Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11 (I piętro)

12 marca 2023, godz. 9:30-15:00, CMJP2, ul. Foksal 11 (I piętro)

25 marca 2023, godz. 9:30-16:30, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4

27 marca 2023, godz. 18:00 (spotkanie online)

17 kwietnia 2023 – godzina i miejsce spotkania zostaną podane w późniejszym terminie

Odbędą się także konsultacje online dotyczące powstających inicjatyw – terminy będą indywidualnie ustalane z grupami projektowymi.

Zapisy: >>>KLIK<<<

Informacja wkrótce.

Akcja jest pierwszym krokiem na drodze odkrywania, tego co nas łączy jako naród. Jej celem jest rozbudzenie postaw patriotycznych wśród Polaków. Stypendyści i wolontariusze będą zachęcać warszawiaków do refleksji nad ich „miłością do ojczyzny”, ich nastawieniem do Polski, do Polaków. Pomocą do tego będą rozdawane przechodniom niezwykły „List od Polski” wraz ze specjalnie przygotowanymi kartami pocztowymi zawierającymi 11 powodów do powiedzenia „TAK” Polsce oraz okolicznościowe przypinki.

 

Powiedz „TAK” Polsce poprzedza kampania na Facebooku, na profilu Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Tam każdy, nie tylko mieszkańcy Warszawy, mogą włączyć się w projekt przysyłając swoje zdjęcie z #PowiedzTakPolsce, w ten sposób możemy wyrazić naszą miłość do ojczyzny, nasze mówienie „TAK” Polsce. Nadesłane zdjęcia utworzą jedyny w swoim rodzaju patriotyczny kolaż, który będzie zamieszczony na fanpegu.

Kontynuacją akcji Powiedz „TAK” Polsce, a raczej okazją do „odpisania” na „List od Polski” będzie udział w ogólnopolskim konkursie filmowym „Jestem dumny, że jestem Polakiem”, który Centrum Myśli Jana Pawła II zainauguruje w styczniu 2016 roku. Więcej szczegółów nt. konkursu niebawem.

Dodano: