Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pamir – tam, gdzie kończą się drogi

Po ponadtrzymiesięcznej przerwie ponownie zapraszamy na cykl spotkań „Polska przybliża świat”. 26 października o godz. 18:30 będziemy gościć Annę Skompską, która opowie o trekkingu po tadżyckiej części Pamiru, zmaganiach z trudami wędrówki, spotkaniach z mieszkańcami regionu i życiu w surowych górskich warunkach.

 


 

Góry Pamir, nazywane niekiedy „dachem świata”, odwiedziliśmy latem 2010 roku. Niełatwa wędrówka przez przełęcze, przekraczanie rozległych lodowców i zmagania z chorobą wysokościową to tylko niektóre z wrażeń z naszego trekkingu. To, co najbardziej zapadło nam w pamięć podczas tej wędrówki, to spotkania z niesamowitymi mieszkańcami tych gór. Radość życia i serdeczność Pamirczyków są zdumiewające, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę surowe warunki w jakich przyszło im żyć – wspomina Anna Skompska.

Anna Skompska – podróżniczka, od lat odwiedza górskie rejony Azji Środkowej i Rosji. Wędrowała po pasmach Tien-szanu, Ałtaju, Sajanów, Pamiru i Pamiro-Ałaju. W górach ceni najbardziej bezkresne przestrzenie i brak śladów cywilizacji, zaś w dolinach serdeczne spotkania z miejscową ludnością.

 

Partnerami spotkania, jak i całego projektu „Polska przybliża świat” są:

Klub Wysokogórski Warszawa

Opublikowano 25.10.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.