Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Osoby prowadzące.

Ewa Stasieło – przede wszystkim i z całego serca wolontariuszka zarówno w Laskach, jak i w Warszawie, poza tym studentka V roku pedagogiki terapeutycznej i wczesnoszkolnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Dla dzieci po prostu ciocia Ewa, niepoprawna optymistka. Maluchy twierdzą, że bardziej miękka od pluszowego misia. Tysiące zabaw dla dzieci krąży po mojej głowie niczym lawa w wulkanie, czekając na właściwy moment, by eksplodować. A do eksplozji dochodzi w różnych miejscach.

Zazwyczaj w Warszawie i w Augustowie, z którego pochodzę, ale reguł nie ma, bo jak żartują moi znajomi: „Gdzie Pan Bóg nie może, tam Ewkę pośle”. Zjawiam się więc nieoczekiwanie w różnych miejscach i robię dużo twórczego zamieszania! Teraz czas na Papolandię!

Moją pasją jest wędkarstwo i pedagogika cyrku. Uwielbiam chodzić na szczudłach, żongluję, czym się da i posyłam ludziom tysiące uśmiechów, bo kocham z nimi być. Jestem stypendystką Centrum Myśli Jana Pawła II. Chcę, łącząc to z moimi pasjami, przekazać najmłodszym stypendystom nauczanie papieskie i ruszyć wspólnie na wielką przygodę!

Karolina Sałajczak
Co najważniejsze? Uwielbiam filmy. Idę ulicą i wszystko mi się kojarzy z jakimś aktorem, sceną, historią. W kinie mogłabym zamieszkać. Oprócz tego interesuję się historią i astronomią. Podziwiam wszechświat i niezwykłe taktyki poszczególnych dowódców w znanych bitwach. W czasie wolnym gotuję , piekę muffiny, czytam książki albo przemierzam świat w swoich wesołych kaloszach.

Lubię spędzać czas z dziećmi i badać ich podejście do świata. Nie lubię zimy i mokrej jesieni. Wymarzoną podróż chciałabym odbyć do Nowej Zelandii i zobaczyć miejsca w których kręcili „Władcę Pierścieni”. Zawsze mam bardzo dużo na głowie, ale nie przeszkadza mi to w bujaniu w obłokach. Często się śmieję, choć czasem nie wiem z czego. Uważam, że życie jest piękne i nie warto marnować ani chwili.

Magdalena Pyrz
Studentka IV roku dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zagorzała edukatorka w dziedzinie prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej i świata „mikrobów”. Koszykarka, wolontariusz i cierpliwy słuchacz wszelkich opowieści. Ma bzika na punkcie pocztówek, papeterii i herbat. Zawsze wszystko skrzętnie notuje w swoim kalendarzu. Bardzo lubi rozmawiać z ludźmi, pomagać im, pisać listy, kucharzyć, składać życzenia i za wszystko dziękować. Chciałaby, aby na świecie panowała Miłość.

Paulina Mech