Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odkrywcy dobra wspólnego

Zdjęcie przedstawiające dzieci grające na podłodze w karty.

Projekt ma przybliżyć Stypendystom pojęcie dobra wspólnego. W trakcie poszczególnych spotkań w ramach projektu zwrócimy uwagę w jaki sposób dbać o dobro wspólne, by przysłużyło się ono rozwojowi siebie i wspólnoty. Stypendyści postarają się zdefiniować i podać przykłady dobra wspólnego na podstawie znanych im miejsc i przestrzeni (dom, szkoła, podwórko itd.), a także odkryć dlaczego tak ważne jest mieć świadomość jego istnienia oraz dbania o nie już od najmłodszych lat. Uczestnicy projektu będą się też zastanawiać jak mogą angażować się we wspólnotę i jakie działania podejmować, by chronić i rozwijać dobro wspólne.

Spotkania będą prowadzone w formie warsztatowej stacjonarnie lub na platformie Zoom (zależnie od aktualnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego).

Terminy spotkań:

19 lutego, godz. 10.00-12.00

19 marca, godz. 10.00-12.00

23 kwietnia, godz. 10.00-12.00

14 maja, godz. 10.00-13.00

11 czerwca, godz. 10.00-12.00

Jeśli chcesz dołączyć do programu skontaktuj się z nami mailowo: stypendia@centrumjp2.pl

 

Opublikowano 10.11.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.