Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odkrywcy dobra wspólnego

Zdjęcie przedstawiające dzieci grające na podłodze w karty.

Projekt ma przybliżyć Stypendystom pojęcie dobra wspólnego. W trakcie poszczególnych spotkań w ramach projektu zwrócimy uwagę w jaki sposób dbać o dobro wspólne, by przysłużyło się ono rozwojowi siebie i wspólnoty. Stypendyści postarają się zdefiniować i podać przykłady dobra wspólnego na podstawie znanych im miejsc i przestrzeni (dom, szkoła, podwórko itd.), a także odkryć dlaczego tak ważne jest mieć świadomość jego istnienia oraz dbania o nie już od najmłodszych lat. Uczestnicy projektu będą się też zastanawiać jak mogą angażować się we wspólnotę i jakie działania podejmować, by chronić i rozwijać dobro wspólne.

Spotkania będą prowadzone w formie warsztatowej stacjonarnie lub na platformie Zoom (zależnie od aktualnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego).

Terminy spotkań:

19 lutego, godz. 10.00-12.00

19 marca, godz. 10.00-12.00

23 kwietnia, godz. 10.00-12.00

14 maja, godz. 10.00-13.00

11 czerwca, godz. 10.00-12.00

Jeśli chcesz dołączyć do programu skontaktuj się z nami mailowo: stypendia@centrumjp2.pl

 

Opublikowano 10.11.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.