Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odkrywamy magię teatru.

„Odkrywamy magię teatru” to projekt skierowany do dzieci z Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Obozowej. Został stworzony i przeprowadzony przez Monikę, Olę i Magdę, przy wsparciu wolontariusza Grzegorza. Głównym celem przedsięwzięcia było przygotowanie i wystawienie przez dzieci przedstawienia: „Romeo i Julia w wersji współczesnej” .

Zarówno dla prowadzących, jak i dziewiątki zaangażowanych dzieciaków było to nowe doświadczenie, a co za tym idzie nie lada wyzwanie. Mimo to młodzi aktorzy z dużym zapałem i radością wykonywali swoje zadania. Po wielu próbach i ciężkiej pracy przyszedł czas na spotkanie w Domu Seniora „Zacisze” przy ulicy Rydygiera. Dzieci miały okazję wystąpić przed zacną widownią starszych Pań i Panów, którzy przyjęli ich z dużą sympatią. Występ okazał się bardzo emocjonującym doświadczeniem. Zadowolenie i satysfakcja dzieciaków, a także radość i uśmiech na twarzach Seniorów było dla prowadzących i uczestników wielką nagrodą.
W najbliższym czasie grupę czeka jeszcze wyprawa do teatru Ateneum, aby zobaczyć jak wygląda życie w teatrze po drugiej stronie kurtyny.

„W czasie realizacji projektu, najważniejsze było dla mnie rozbudzenie zainteresowania u dzieci ich wspólnym dziełem. Początkowo wydawało się to trudnym zadaniem, jednak młodzi aktorzy zaskoczyli mnie przejęciem, jakie towarzyszyło im w dniu przedstawienia. Warto im było zaufać. Zachwyt, brawa seniorów i uśmiech na twarzach dzieci to dla mnie najcenniejsza nagroda. Monika”

„Najtrudniejszą rzeczą było przekonanie dzieciaków do siebie i zażegnywanie ich codziennych sporów. Z przedstawienia pamiętam nie wiele, bo tak się stresowałam, żeby się udało. Najbardziej satysfakcjonującą rzecz odczułam po ostatnim pobycie w świetlicy. Gdy przyszłam, dzieciaki wybiegły z sali i rzuciły mi się na szyje, ciesząc się, że przyszłam. To było niesamowite, jak w ciągu nie całego miesiąca zmieniły nastawienie. Teraz tylko pytają mnie kiedy wystawiamy następne przedstawienie ;)” Ola