Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Obudź w sobie artystę!

Kuźnia – projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – w tym roku prowadzona jest pod hasłem: „Obudź w sobie Artystę!”. Zgodnie ze słowami Jana Pawła II: zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki („List do artystów”, 1999).


Na ostatnich warsztatach Kuźni (22 stycznia) uczestnicy przyglądali się bardzo ważnemu – zwłaszcza dla młodych – tematowi, jakim jest „ciało”. Starali się kształtować postrzeganie i wyrażanie siebie poprzez własną cielesność przy muzyce i z wykorzystaniem technik teatralnych! Opierali się przy tym na tekstach z nauczania Jana Pawła II.

Warsztat odbywały się w niecodziennej przestrzeni, bo w teatrze (Scena Lubelska). A poprowadziła je instruktorka teatralna – Justyna Kazek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 

Opublikowano 31.01.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.