Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Nowe wywiady o Janie Pawle II

W prowadzonej przez Centrum Mediatece JP2 są już dostępne nowe wywiady o Janie Pawle II. O swoich osobistych spotkaniach z Papieżem opowiadają m.in. Maja Komorowska, Wiesław Chrzanowski, Maria Bobrownicka i Adam Bujak.

Mediateka to zbiór blisko 350 wywiadów światków pontyfikatu Jana Pawła II. W ciągu ostatnich kilku lat nagrane zostały rozmowy z ludźmi ze środowiska „Wujka”, współpracownikami i przyjaciółmi Jana Pawła II, ludźmi kultury, nauki, hierarchami kościoła i politykami. Powstał niezwykły zbiór pamięci o Papieżu Polaku.


Maja Komorowska

w 2013 r. Mediateka otrzymała wsparcie Muzeum Historii Polski, które pozwoliło na zmontowanie i opisane 40 pierwszych wywiadów.


Stanisław Rybicki

Komplet wywiadów znajduje się na stronie Mediateki (http://antek.centrumjp2.pl/mediateka).

 

Opublikowano 31.10.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.