Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Najbliższy koncert Chóru CMJPII

Serdecznie zapraszamy na koncert różańcowy w najbliższą niedzielę 28 października po mszy św. o godzinie 14:00 do klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Dominikańskiej 2 w Warszawie.
 


 

 

Wyjątkowy program koncertu, nawiązujący do układu różańca świętego, inspirowany jest 10. rocznicą wydania listu apostolskiego Rosarium Virginis Mariae Ojca Świętego Jana Pawła II.

Różaniec był zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę. Niegdyś modlitwa ta była szczególnie droga rodzinom chrześcijańskim i niewątpliwie sprzyjała ich jedności. Należy zadbać, by nie roztrwonić tego cennego dziedzictwa. Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny, wykorzystując nadal tę formę modlitwy. (fragm. listu apostolskiego Rosarium Virginis Mariae)

Zapraszamy!

Opublikowano 23.10.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online