Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„MYŚLĄC Z WOJTYŁĄ…” – Papież Franciszek

Zapraszamy gorąco na kolejne spotkanie z cyklu „Myśląc z Wojtyłą…” poświęcone osobie Papieża Franciszka. Już 15 stycznia o godz. 18:00 w Domu

Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19

Papież Franciszek już od prawie dwóch lat przewodzi Kościołowi. Jaką przedstawiawizję Kościoła na XXI stulecie? Do czego wzywa, przed czym przestrzega? Jak widzi rolę Kościoła we współczesnym świecie? Czy jest dobrze rozumiany? Czy ma wrogów? Dlaczego wokół jego pontyfikatu pojawia się tyle kontrowersji? W czym jest podobny, a w czym odmienny od swoich poprzedników? Na te i podobne pytania odpowiedzi szukać będą zaproszeni goście:

  • bp. Grzegorz Ryś – biskup pomocniczy krakowski, dr hab. historii Kościoła
  • Piotr Nowina-Konopka – ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej
  • Paweł Lisicki – redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”
  • Adam Szostkiewiczpublicysta tygodnika „Polityka”

spotkanie poprowadzi:
Zbigniew Nosowski – redaktor naczelny kwartalnika „Więź”

Zapraszamy serdecznie

Opublikowano 08.01.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.