Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Muzycy ruszają z kolędą do samotnych i cierpiących – startuje akcja PoKolędzieJP2

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II po raz piaty zaprasza zespoły muzyczne do wspólnego kolędowania z potrzebującymi w ramach akcji PoKolędzieJP2. Schole i chóry odwiedzą hospicja, więzienia, szpitale i domy dziecka, dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Nowością tegorocznej edycji jest jej ogólnopolski zasięg.

Celem akcji PoKolędzieJP2 jest niesienie radości i nadziei ludziom, którzy nie mogą być w Święta w domu z rodzinami. – Każde takie spotkanie kolędowe to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Kolędy śpiewamy wspólnie, bo znamy je wszyscy. To tworzy więź i wspólnotę. Podczas kolędowania wszyscy stajemy się rodziną. – mówi Jan Krutul, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Udział w projekcie to także okazja, by otworzyć się na drugiego człowieka. – Poprzez śpiew wychodzimy poza siebie i robimy coś razem. PoKolędzieJP2 to jeden z takich przykładów działań, kiedy dobro jest po prostu między nami. Tego dobra żaden z nas w pojedynkę nie byłby w stanie stworzyć, ale wspólnie możemy je budować.  – tłumaczy dr Michał Łuczewski, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II.

Z roku na rok akcja zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem, oprócz koncertów w Warszawie, kolędnicy odwiedzą potrzebujących m.in. w Białymstoku, Opolu i Trójmieście. – Postanowiliśmy tę jubileuszową piątą edycję rozszerzyć na inne miasta, tak aby każdy chór w Polsce mógł się w tę inicjatywę włączyć.  – dodaje Jan Krutul.

W ubiegłym roku w akcję włączyły się 22 zespoły z Warszawy i okolic. Muzycy dotarli do ponad 700 osób – mieszkańców domów dziecka, domów samotnej matki, domów pomocy społecznej, pacjentów hospicjów i szpitali oraz więźniów. W sumie odbyło się 26 pełnych wzruszeń spotkań kolędowych.

Koncerty będą odbywać się przez cały styczeń 2018 roku. Do udziału zaproszone są zespoły, od profesjonalnych chórów po muzykujące grupy przyjaciół, z całej Polski. Chęć włączenia się do akcji można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.pokoledziejp2.pl.

Zwieńczeniem piątek edycji PokolędziaJP2 będzie uroczysty Finał akcji 2 lutego 2018 w Pałacu Kultury i Nauki, podczas którego chóry i zespoły wraz z publicznością wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

 

 

Opublikowano 09.01.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.