Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Muzycy ruszają z kolędą do samotnych i cierpiących – startuje akcja PoKolędzieJP2

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II po raz piaty zaprasza zespoły muzyczne do wspólnego kolędowania z potrzebującymi w ramach akcji PoKolędzieJP2. Schole i chóry odwiedzą hospicja, więzienia, szpitale i domy dziecka, dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Nowością tegorocznej edycji jest jej ogólnopolski zasięg.

Celem akcji PoKolędzieJP2 jest niesienie radości i nadziei ludziom, którzy nie mogą być w Święta w domu z rodzinami. – Każde takie spotkanie kolędowe to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Kolędy śpiewamy wspólnie, bo znamy je wszyscy. To tworzy więź i wspólnotę. Podczas kolędowania wszyscy stajemy się rodziną. – mówi Jan Krutul, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Udział w projekcie to także okazja, by otworzyć się na drugiego człowieka. – Poprzez śpiew wychodzimy poza siebie i robimy coś razem. PoKolędzieJP2 to jeden z takich przykładów działań, kiedy dobro jest po prostu między nami. Tego dobra żaden z nas w pojedynkę nie byłby w stanie stworzyć, ale wspólnie możemy je budować.  – tłumaczy dr Michał Łuczewski, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II.

Z roku na rok akcja zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem, oprócz koncertów w Warszawie, kolędnicy odwiedzą potrzebujących m.in. w Białymstoku, Opolu i Trójmieście. – Postanowiliśmy tę jubileuszową piątą edycję rozszerzyć na inne miasta, tak aby każdy chór w Polsce mógł się w tę inicjatywę włączyć.  – dodaje Jan Krutul.

W ubiegłym roku w akcję włączyły się 22 zespoły z Warszawy i okolic. Muzycy dotarli do ponad 700 osób – mieszkańców domów dziecka, domów samotnej matki, domów pomocy społecznej, pacjentów hospicjów i szpitali oraz więźniów. W sumie odbyło się 26 pełnych wzruszeń spotkań kolędowych.

Koncerty będą odbywać się przez cały styczeń 2018 roku. Do udziału zaproszone są zespoły, od profesjonalnych chórów po muzykujące grupy przyjaciół, z całej Polski. Chęć włączenia się do akcji można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.pokoledziejp2.pl.

Zwieńczeniem piątek edycji PokolędziaJP2 będzie uroczysty Finał akcji 2 lutego 2018 w Pałacu Kultury i Nauki, podczas którego chóry i zespoły wraz z publicznością wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

 

 

Opublikowano 09.01.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.