Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MUNDIAL z JP2 – część 19.

To już prawie koniec, rozgrywki piłkarskie w RPA weszły w fazę finiszu. Można zgodzić się co do jednego – prawie każdy mecz tych mistrzostw był niespodzianką. Zresztą, nadal trudno być pewnym, kto wyjedzie z Mundialu z pucharem. Od wczoraj Hiszpania świętuje, pierwszy raz w historii rozgrywek mundialowych zaszła tak daleko!


 

W 2002 roku Jan Paweł II przyjął w Castel Gandolfo pod Rzymem kierownictwo i graczy klubu Real Madryt.


W swej letniej rezydencji Papież nie unikał ludzi – nawet podczas wakacji nie tracił kontaktu z wiernymi (w każdą niedzielę w swej letniej rezydencji odmawiał razem z wiernymi modlitwę “Anioł Pański”).

 

Piłkarze mieli spotkać się nazajutrz na stadionie olimpijskim ze stołecznym klubem Roma w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. W krótkim przemówieniu do gości Papież podkreślił, że Kościół uważa sport za narzędzie wychowania, kiedy szerzy ideały ludzkie i duchowe, kiedy wyrabia w młodzieży lojalność, wytrwałość, przyjaźń, solidarność i pokój. „Przezwyciężając różnice kulturowe i ideologiczne, sport stanowi doskonałą okazję do dialogu i porozumienia między narodami na rzecz budowy upragnionej cywilizacji miłości” – powiedział Ojciec Święty.
Zwrócił uwagę, że na szlachetny wymiar rywalizacji sportowej rzucają cień interesy materialne, o czym mówił już wcześniej, podczas Jubileuszu Sportowców. Papież powierzył Real Madryt opiece Matki Boskiej Almudena, patronki stolicy Hiszpanii, i udzielił wszystkim apostolskiego błogosławieństwa.

  (for. z www.pukskarol.pl)

 

Wizytą piłkarzy w Castel Gandolfo zachwyceni byli najbardziej oczywiście… jego stali mieszkańcy oraz przebywający tam pielgrzymi. :-)

 

 

Opublikowano 08.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.