Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Msza Pokolenia JP2

W niedzielę 7 stycznia odprawiona została kolejna uroczysta Msza Pokolenia JP2 z udziałem Chóru Pokolenia JP2, zorganizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.


Tym razem mszę poprzedził wykład

prof. Andrzeja Zielińskiego

– profesor Akademii Muzycznej w Warszawie, od 1958 r należał do „Środowiska” (duszpasterstwa ks. Karola Wojtyły).
Swoje wspomnienia z tego okresu przedstawił w książce „Zapis Drogi…”

Profesor, opowiadając o przyjaĽni – w ramach podjętego przez nad cyklu Jan Paweł II wierny w przyjaźni – przywoływał czasy, gdy aktywnie uczestniczył w duszpasterstwie Karola Wojtyły. Pod koniec wykładu po raz pierwszy publicznie można było posłuchać homilii Karola Wojtyły ze ślubu prof. Zielińskiego.

Dziękujemy Panu Profesorowi Andrzejowi Zielińskiemu
i zapraszamy na kolejne spotkania!

 

Opublikowano 10.01.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.