Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Msza Pokolenia JP2

W niedzielę 7 stycznia odprawiona została kolejna uroczysta Msza Pokolenia JP2 z udziałem Chóru Pokolenia JP2, zorganizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.


Tym razem mszę poprzedził wykład

prof. Andrzeja Zielińskiego

– profesor Akademii Muzycznej w Warszawie, od 1958 r należał do „Środowiska” (duszpasterstwa ks. Karola Wojtyły).
Swoje wspomnienia z tego okresu przedstawił w książce „Zapis Drogi…”

Profesor, opowiadając o przyjaĽni – w ramach podjętego przez nad cyklu Jan Paweł II wierny w przyjaźni – przywoływał czasy, gdy aktywnie uczestniczył w duszpasterstwie Karola Wojtyły. Pod koniec wykładu po raz pierwszy publicznie można było posłuchać homilii Karola Wojtyły ze ślubu prof. Zielińskiego.

Dziękujemy Panu Profesorowi Andrzejowi Zielińskiemu
i zapraszamy na kolejne spotkania!

 

Opublikowano 10.01.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.