Mój Chrystus. Doświadczenie Nowosielskiego

"Każdy człowiek musi mieć swojego własnego Chrystusa. W sposób bardziej lub mniej świadomy, ale musi mieć" – te słowa Jerzego Nowosielskiego będą drogowskazem dyskusji podczas kolejnej odsłony cyklu "Spotkania z ikoną".


Tym razem spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jak odbieramy twórczoś Jerzego Nowosielskiego oraz na czym polega fenomen jego ikon i skąd się bierze ich popularność?

O duchowości Jerzego Nowosielskiego opowiedzą Elżbieta Jackowska-Kurek, ikonograf, moderator i kurator projektu oraz Michał Bogucki, artysta malarz, ikonograf, dyrektor Muzeum Ikon w Warszawie.

Jerzy Nowosielski polski malarz, rysownik, scenograf i filozof. Uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy ikon. Autor licznych polichromii w kościołach i ikonostasów, twórca kompozycji figuralnych, martwych natur, aktów i pejzaży. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. W 1993 roku został laureatem Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Zmarł 21 lutego 2011 roku w wieku 88 lat.

 

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2012 roku (środa), godz. 18.00 w Centrum Myśli Jana Pawła II, 1Piętro, ul. Foksal 11. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dołącz do spotkania na Facebooku.

Dodano: