Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Mój Chrystus. Doświadczenie Nowosielskiego

"Każdy człowiek musi mieć swojego własnego Chrystusa. W sposób bardziej lub mniej świadomy, ale musi mieć" – te słowa Jerzego Nowosielskiego będą drogowskazem dyskusji podczas kolejnej odsłony cyklu "Spotkania z ikoną".


Tym razem spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jak odbieramy twórczoś Jerzego Nowosielskiego oraz na czym polega fenomen jego ikon i skąd się bierze ich popularność?

O duchowości Jerzego Nowosielskiego opowiedzą Elżbieta Jackowska-Kurek, ikonograf, moderator i kurator projektu oraz Michał Bogucki, artysta malarz, ikonograf, dyrektor Muzeum Ikon w Warszawie.

Jerzy Nowosielski polski malarz, rysownik, scenograf i filozof. Uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy ikon. Autor licznych polichromii w kościołach i ikonostasów, twórca kompozycji figuralnych, martwych natur, aktów i pejzaży. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. W 1993 roku został laureatem Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Zmarł 21 lutego 2011 roku w wieku 88 lat.

 

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2012 roku (środa), godz. 18.00 w Centrum Myśli Jana Pawła II, 1Piętro, ul. Foksal 11. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dołącz do spotkania na Facebooku.

Opublikowano 19.06.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.