Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Mój Chrystus. Doświadczenie Nowosielskiego

"Każdy człowiek musi mieć swojego własnego Chrystusa. W sposób bardziej lub mniej świadomy, ale musi mieć" – te słowa Jerzego Nowosielskiego będą drogowskazem dyskusji podczas kolejnej odsłony cyklu "Spotkania z ikoną".


Tym razem spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jak odbieramy twórczoś Jerzego Nowosielskiego oraz na czym polega fenomen jego ikon i skąd się bierze ich popularność?

O duchowości Jerzego Nowosielskiego opowiedzą Elżbieta Jackowska-Kurek, ikonograf, moderator i kurator projektu oraz Michał Bogucki, artysta malarz, ikonograf, dyrektor Muzeum Ikon w Warszawie.

Jerzy Nowosielski polski malarz, rysownik, scenograf i filozof. Uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy ikon. Autor licznych polichromii w kościołach i ikonostasów, twórca kompozycji figuralnych, martwych natur, aktów i pejzaży. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. W 1993 roku został laureatem Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Zmarł 21 lutego 2011 roku w wieku 88 lat.

 

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2012 roku (środa), godz. 18.00 w Centrum Myśli Jana Pawła II, 1Piętro, ul. Foksal 11. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dołącz do spotkania na Facebooku.

Opublikowano 19.06.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.