Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Młodzi – oburzeni czy znudzeni?

Zapraszamy na spotkanie z organizowane przez miesięcznik „Więź” na 1. Piętrze w Centrum Myśli Jana Pawła II!


 

27 marca 2012 roku, godzina 18:00–21:00, 1. PIĘTRO (ul. Foksal 11, lok. 30)

 

Narzekanie na „tę dzisiejszą młodzież” należy do stałych rytuałów ludzkości. Młoda generacja zawsze jest silnie podejrzewana przez starszą, wiadomo o co… W tym numerze „Więzi” zapytaliśmy więc inaczej: Czy polska młodzież jest bardziej znudzona niż zbuntowana?

Niedawne demonstracje przeciwko ACTA mogą sugerować odradzanie się postawy aktywnego buntu. Wcześniej był (niewielki) marsz oburzonych i (dużo większy) marsz niepodległości. Socjologowie dostrzegają jednak, że znaczna część młodych ludzi nie utożsamia się z tymi inicjatywami. Może więc górę weźmie „pokolenie wielkiej nudy”, które nie ma już przeciwko czemu się buntować, bo żyje wygodnie i bezproblemowo?

W spotkaniu wezmą udział:

Janina Koźbiel
polonistka w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie

Marcin Sińczuch
socjolog, adiunkt w Ośrodku Badań Młodzieży w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW

Cezary Żechowski
psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta, doktor nauk medycznych

Prowadzenie:
Ewa Kiedio
redaktor w Wydawnictwie WIĘŹ

 

Opublikowano 21.03.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.