Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Młodzi – oburzeni czy znudzeni?

Zapraszamy na spotkanie z organizowane przez miesięcznik „Więź” na 1. Piętrze w Centrum Myśli Jana Pawła II!


 

27 marca 2012 roku, godzina 18:00–21:00, 1. PIĘTRO (ul. Foksal 11, lok. 30)

 

Narzekanie na „tę dzisiejszą młodzież” należy do stałych rytuałów ludzkości. Młoda generacja zawsze jest silnie podejrzewana przez starszą, wiadomo o co… W tym numerze „Więzi” zapytaliśmy więc inaczej: Czy polska młodzież jest bardziej znudzona niż zbuntowana?

Niedawne demonstracje przeciwko ACTA mogą sugerować odradzanie się postawy aktywnego buntu. Wcześniej był (niewielki) marsz oburzonych i (dużo większy) marsz niepodległości. Socjologowie dostrzegają jednak, że znaczna część młodych ludzi nie utożsamia się z tymi inicjatywami. Może więc górę weźmie „pokolenie wielkiej nudy”, które nie ma już przeciwko czemu się buntować, bo żyje wygodnie i bezproblemowo?

W spotkaniu wezmą udział:

Janina Koźbiel
polonistka w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie

Marcin Sińczuch
socjolog, adiunkt w Ośrodku Badań Młodzieży w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW

Cezary Żechowski
psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta, doktor nauk medycznych

Prowadzenie:
Ewa Kiedio
redaktor w Wydawnictwie WIĘŹ

 

Opublikowano 21.03.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.