Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Młodzi – oburzeni czy znudzeni?

Zapraszamy na spotkanie z organizowane przez miesięcznik „Więź” na 1. Piętrze w Centrum Myśli Jana Pawła II!


 

27 marca 2012 roku, godzina 18:00–21:00, 1. PIĘTRO (ul. Foksal 11, lok. 30)

 

Narzekanie na „tę dzisiejszą młodzież” należy do stałych rytuałów ludzkości. Młoda generacja zawsze jest silnie podejrzewana przez starszą, wiadomo o co… W tym numerze „Więzi” zapytaliśmy więc inaczej: Czy polska młodzież jest bardziej znudzona niż zbuntowana?

Niedawne demonstracje przeciwko ACTA mogą sugerować odradzanie się postawy aktywnego buntu. Wcześniej był (niewielki) marsz oburzonych i (dużo większy) marsz niepodległości. Socjologowie dostrzegają jednak, że znaczna część młodych ludzi nie utożsamia się z tymi inicjatywami. Może więc górę weźmie „pokolenie wielkiej nudy”, które nie ma już przeciwko czemu się buntować, bo żyje wygodnie i bezproblemowo?

W spotkaniu wezmą udział:

Janina Koźbiel
polonistka w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie

Marcin Sińczuch
socjolog, adiunkt w Ośrodku Badań Młodzieży w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW

Cezary Żechowski
psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta, doktor nauk medycznych

Prowadzenie:
Ewa Kiedio
redaktor w Wydawnictwie WIĘŹ

 

Opublikowano 21.03.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.