Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Minibooki o Janie Pawle II

Z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, która odbędzie się 27 kwietnia, wydawnictwo Znak przygotowało nową serię minibooków.

W trzech mini-książkach Wydawcy prezentują wybór najciekawszych tekstów z niemal siedemdziesięcioletniej historii miesięcznika „Znak” poświęconych rozważaniom o świętości, filozofii Karola Wojtyły oraz tych, dotyczących papieża Jana Pawła II.

W minibooku „Wojtyła” poruszającym temat dziedzictwa księdza i biskupa Karola Wojtyły znaleźć można trzy jego teksty, które opublikował na łamach naszego miesięcznika. Wśród tekstów o papieżu Janie Pawle II znalazły się m.in. rozważania redaktorów „Znaku”, refleksje Leszka Kołakowskiego oraz tekst o tym, czy istnieje pokolenie JPII. Z kolei minibook „Kanonizacja” otwierają klasyczne już teksty o świętości (Simone Weil i Maxa Schelera) oraz esej Tadeusza Żychiewicza „Szli niepotrzebni święci” z 1967 roku.

Minibooki (w formacie epub/mobi) można nabyć przez platformę woblink.com.

Partnerem wydań jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 15.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.