Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Listy na czas przełomu” z wyróżnieniem Nagrody FENIKS 2022

Grafika przedstawiająca treść wyróżnienia dla Centrum Myśli Jana Pawła II od Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2022.

Publikacja „Listy na czas przełomu”, wydana wspólnie przez Wydawnictwo WAM oraz Centrum Myśli Jana Pawła II, otrzymała wyróżnienie w ramach 25. edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2022!

Korespondencja między Janem Pawłem II a kard. Stefanem Wyszyńskim z lat 1978–1981 odsłania mało znaną relację łączącą obydwu hierarchów. Udostępnione listy wskazują, że podobnie patrzyli na sprawy człowieka, Kościoła i świata oraz w sposób zdecydowany i odważny reagowali na sytuacje naruszające godność osoby i jej prawa. Przede wszystkim jednak nieprzerwanie prowadzili ze sobą dialog, który – jak pokazują „Listy na czas przełomu” – wyrażał się w autentycznym wzajemnym słuchaniu siebie, braku obaw w wyrażaniu własnego zdania, rozważnym podejmowaniu decyzji uwzględniających różne aspekty zaistniałej sytuacji oraz charakteryzował się niezwykle głęboką pokorą.

Wyniki Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2022 poznaliśmy podczas XXVII Targów Wydawców Katolickich, które odbyły się w Warszawie w dniach 29 września – 2 października. Uroczysta gala wręczenia Nagrody odbyła się w sobotę 1 października o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

Tegorocznym laureatem Nagrody Głównej FENIKS Złoty 2022 został ks. prof. dr hab. Roman Bartnicki. Gratulujemy zwycięzcy i cieszymy się z naszego wyróżnienia! Nagrodę FENIKS wręczono w tym roku po 25. Obchodziła zatem uroczyste ćwierćwiecze jej ustanowienia.

Publikację można kupić w naszym sklepie internetowym: https://sklep.centrumjp2.pl/pl/p/Listy-na-czas-przelomu-Jan-Pawel-II-kard.-Stefan-Wyszynski/123

Opublikowano 03.10.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.