Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Liderzy – na start!

Zdecydowali się podjąć wyzwanie i zaangażować w realizację projektów Centrum Myśli Jana Pawła II. Piętnastoosobowa grupa kreatywnych młodych ludzi wzięła udział w Szkole Liderów w Popowie n/Bugiem.


Szkoła Liderów to tygodniowy intensywny, ale i pełen atrakcji kurs, którego uczestnicy pilnie uczyli się, jak realizować różnego rodzaju projekty, efektywnie się komunikować i zarządzać zespołem. Jednym słowem: jak być skutecznym liderem. Dodatkowo poznawali siebie nawzajem i zaznajamiali się z pracownikami Centrum Myśli Jana Pawła II, z którymi mają wkrótce współpracować.

 

 

 

Wszystkie zajęcia wymagały solidnej pracy. Prowadząca warsztaty w ciekawy sposób wprowadzała młodych ludzi w tajniki związane funkcją lidera. Uczyła m.in. zasad współpracy w zespole, w którym wszak ma się zawsze do czynienia z różnymi typami osobowości. Odbyło się także szkolenie z komunikacji i realizacji projektów. Wiedzę zdobywaną na wykładach młodzież przekuwała na praktykę podczas gier symulacyjnych.

Przyszli liderzy dużo uwagi poświęcili zapoznaniu się z projektami realizowanymi przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Dziesięciu pracowników przedstawiło, w jaki sposób uczestnicy warsztatów będą mogli zaangażować się w pracę poszczególnych działów.

 

Ważnym elementem była wspólna analiza nauczania Jana Pawła II. Lektura papieskiego Listu do Młodych, a także socjologiczne spojrzenie na papieża Polaka jako lidera, zaprezentowane w jednym z wykładów, utwierdziły uczestników w przekonaniu, że nauczanie Jana Pawła II realizować na płaszczyźnie zarówno religijnej, jak i społecznej czy kulturalnej.

Znalazł się również czas na indywidualne rozmowy i zabawę. Zorganizowano ognisko połączone z grą w kalambury i tabu, karaoke, wędrówki po okolicznych lasach, seanse filmowe, a nawet mecz siatkówki plażowej. A na koniec – spływ kajakowy. Mimo czarnych chmur zbierających się nad głowami kajakarzy, udało im się przepłynąć zaplanowany dystans.

Tygodniowy pobyt w Popowie przyniósł nowe doświadczenia i znajomości.

 

 

Opublikowano 11.09.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online
Rekrutacja
Od 1 września do 10 października 2023 studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II