Liderzy – na start!

Zdecydowali się podjąć wyzwanie i zaangażować w realizację projektów Centrum Myśli Jana Pawła II. Piętnastoosobowa grupa kreatywnych młodych ludzi wzięła udział w Szkole Liderów w Popowie n/Bugiem.


Szkoła Liderów to tygodniowy intensywny, ale i pełen atrakcji kurs, którego uczestnicy pilnie uczyli się, jak realizować różnego rodzaju projekty, efektywnie się komunikować i zarządzać zespołem. Jednym słowem: jak być skutecznym liderem. Dodatkowo poznawali siebie nawzajem i zaznajamiali się z pracownikami Centrum Myśli Jana Pawła II, z którymi mają wkrótce współpracować.

 

 

 

Wszystkie zajęcia wymagały solidnej pracy. Prowadząca warsztaty w ciekawy sposób wprowadzała młodych ludzi w tajniki związane funkcją lidera. Uczyła m.in. zasad współpracy w zespole, w którym wszak ma się zawsze do czynienia z różnymi typami osobowości. Odbyło się także szkolenie z komunikacji i realizacji projektów. Wiedzę zdobywaną na wykładach młodzież przekuwała na praktykę podczas gier symulacyjnych.

Przyszli liderzy dużo uwagi poświęcili zapoznaniu się z projektami realizowanymi przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Dziesięciu pracowników przedstawiło, w jaki sposób uczestnicy warsztatów będą mogli zaangażować się w pracę poszczególnych działów.

 

Ważnym elementem była wspólna analiza nauczania Jana Pawła II. Lektura papieskiego Listu do Młodych, a także socjologiczne spojrzenie na papieża Polaka jako lidera, zaprezentowane w jednym z wykładów, utwierdziły uczestników w przekonaniu, że nauczanie Jana Pawła II realizować na płaszczyźnie zarówno religijnej, jak i społecznej czy kulturalnej.

Znalazł się również czas na indywidualne rozmowy i zabawę. Zorganizowano ognisko połączone z grą w kalambury i tabu, karaoke, wędrówki po okolicznych lasach, seanse filmowe, a nawet mecz siatkówki plażowej. A na koniec – spływ kajakowy. Mimo czarnych chmur zbierających się nad głowami kajakarzy, udało im się przepłynąć zaplanowany dystans.

Tygodniowy pobyt w Popowie przyniósł nowe doświadczenia i znajomości.

 

 

Dodano: