MUZYKA WIARY MUZYKA POKOJU


Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w dniach 22-29 października 2017 r.

Festiwal Muzyka Wiary Muzyka Pokoju to przestrzeń improwizacji i innego niż dotychczas spojrzenia na muzykę sakralną wielu kultur. Festiwal organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II nawiązuje do spotkania międzyreligijnego w Asyżu oraz do tradycji wielokulturowych Rzeczpospolitej Polski.  W Muzyce Wiary – Muzyce Pokoju tworzymy przestrzeń artystycznych poszukiwań dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii, i którzy jednocześnie chcą te tradycje wyrazić współczesnymi środkami. Zapraszamy ich do sięgnięcia po eksperyment i improwizację.

Podczas pierwszej edycji Festiwalu, który odbył się w dniach 22-29 października 2017 roku, wystąpili: Bastarda, Osjan, Kwadrofonik, Karolina Cicha i Elżbieta Rojek, Wacław Zimpel z formacją LAM, Sebastian Wypych wraz z Rasm Al-Mashan i Bubą Kuyatehem oraz Bester Quartet wraz z Jorgosem Skoliasem, Magdaleną Plutą i Tomaszem Ziętkiem. Wielość kompozycji oraz projektów muzycznych przygotowanych przez wybitnych muzyków i kompozytorów specjalnie na ten Festiwal przeniosła blisko dwa i pół tysiąca uczestników. Koncert otwierający Festiwal został wyemitowany przez Program Drugi Polskiego radia 21 grudnia 2017 roku.

Koncerty odbyły się w Studio S1 i S3 Polskiego Radia, Muzeum Polin, kościołach św. Trójcy i św. Floriana oraz na dziedzińcu kamienicy przy ul. Foksal 11, siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II.

Festiwal został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronami medialnymi Festiwalu byli: TVP Kultura, Dwójka PR, Tygodnik Polityka, Tygodnik Powszechny, Co jest grane, jazzarium.pl

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Miron Zajfert

www.muzykawiary.pl