MUZYKA WIARY MUZYKA POKOJU


Festiwal Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju | 21-26 października 2019

Już niedługo rozpoczniemy muzyczną feerię kultur! Usłyszymy Royal String Quartet, duet Marcina Maseckiego i Wacława Zimpla oraz Joanny Halszki Sokołowskiej i Tomasza Pokrzywińskiego, formację Bastarda, a także występ solowy Jerzego Rogiewicza!

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowy program wydarzeń oraz rezerwacja wejściówek na stronie www.muzykawiary.pl

***

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy: Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Parafia katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie

Mecenasi: Samorząd Województwa Mazowieckiego, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Fundacja LOTTO im Haliny Konopackiej

Patroni medialni: Polskie Radio Program II, TVP Kultura, Polityka, CoJestGrane24, Jazzarium.pl

Partner kampanii promocyjnej: Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Partner techniczny: Stage Plan Technika Sceniczna Sp. z o.o.

Trzecia edycja Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Miron Zajfert

——————————————————————————————————

Festiwal Muzyka Wiary Muzyka Pokoju to przestrzeń improwizacji i innego niż dotychczas spojrzenia na muzykę sakralną wielu kultur. Festiwal organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II nawiązuje do spotkania międzyreligijnego w Asyżu oraz do tradycji wielokulturowych Rzeczpospolitej Polski.  W Muzyce Wiary – Muzyce Pokoju tworzymy przestrzeń artystycznych poszukiwań dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii, i którzy jednocześnie chcą te tradycje wyrazić współczesnymi środkami. Zapraszamy ich do sięgnięcia po eksperyment i improwizację.

Podczas pierwszej edycji Festiwalu, który odbył się w dniach 22-29 października 2017 roku, wystąpili: Bastarda, Osjan, Kwadrofonik, Karolina Cicha i Elżbieta Rojek, Wacław Zimpel z formacją LAM, Sebastian Wypych wraz z Rasm Al-Mashan i Bubą Kuyatehem oraz Bester Quartet wraz z Jorgosem Skoliasem, Magdaleną Plutą i Tomaszem Ziętkiem. Wielość kompozycji oraz projektów muzycznych przygotowanych przez wybitnych muzyków i kompozytorów specjalnie na ten Festiwal przeniosła blisko dwa i pół tysiąca uczestników. Koncert otwierający Festiwal został wyemitowany przez Program Drugi Polskiego radia 21 grudnia 2017 roku.

Druga edycja Festiwalu odbyła się w dniach 21-28 października. Wystąpili:
z projektem 7 Łez:  Agata Zubel, Adam Bałdych, Cezary Duchnowski, Arte dei Suonatori,
z projektem Koptycus: Bracia Oleś i Dominik Strycharski,
z projektem Bramy Nieba: Vox Varshe wraz z Michałem Jacaszkiem
z projektem Kompleta: Stefan Wesołowski, Maja Siemińska, Robert Pożarski, Anita Jarzębska, Jakub Szwarc, Anna Śmiszek-Wesołowska, Michał Jacaszek. Koncerty odbyły się w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie, Studiu S2 Polskiego Radia, Domu Kultury KADR, Muzeum Polin.

Współorganizatorami drugiej edycji Festiwalu byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Muzeum Polin oraz Dom Kultury Kadr.

 

www.muzykawiary.pl

czarny plakat festiwalu muzyka wiary muzyka pokoju