Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kultura pomaga być nie tylko uchodźcom

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Agnieszki Kosowicz oraz tytuł odcinka Kultura pomaga być nie tylko uchodźcom

Z panią Agnieszką Kosowicz – prezeską Polskiego Forum Migracyjnego, rozmawiamy o budowaniu mostów za mocą kultury między ludźmi o różnych tradycjach i pochodzeniu. O potrzebach związanych z kulturą migrantów i migrantek. A także o tym jak zmienia się stosunek Polaków do migrantów, skąd bierze się patrzenie z wyższością na naszych sąsiadów. I czy jest szansa na zmianę?

Rozmówczyni Marcina Nowaka zwraca uwagą, jak ważne przy pomaganiu jest zatroszczenie się o ty, aby nie wypalić swojego entuzjazmu, nie przeceniać swoich możliwości, zadbać o własne zasoby i zachować balans między niesieniem pomocy, a odpoczynkiem.

Poznamy historię dziennikarki, która widząc, co zostawiła wojna w Kosowie, postanowiła zrobić coś więcej.

Tak powstało Polskie Forum Migracyjne, które dzisiaj tworzone jest przez zespół 110 osób i drugie tyle wolontariuszy.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 11.08.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.