Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Książka „Wspólna Radość Tory”W Centrum dostępna jest już książka „Wspólna Radość Tory” będąca zapisem spotkań modlitewnych i sympozjów teologicznych zorganizowanych przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów w 2007 i 2008 roku.


Książka prezentuje wypowiedzi prelegentów uczestniczących w spotkaniach, odtwarzając tym samym duchową i intelektualną atmosferę spotkań. Żydzi i chrześcijanie komentują w niej słowa Biblii, mówią o wzajemnym spojrzeniu obu religii na siebie, drogach prowadzących do dialogu, stosunku Jana Pawła II do Żydów i judaizmu oraz związkach tradycji religijnych z feminizmem.

 

 

Żydowsko-chrześcijańskie sympozja teologiczne odbywały się w dolnym kościele księży jezuitów oraz w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego Bobolanum w Warszawie. Organizatorami byli: Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Centrum Myśli Jana Pawła II, Bobolanum oraz Laboratorium Więzi-Instytut analiz społecznych i dialogu. Książka ukazała się jako praca zbiorowa pod redakcją Stanisława Krajewskiego i Zbigniewa Nosowskiego, autorami wypowiedzi są: Blu Greenberg, r. Irwing Greenberg, Stanisław Krajewski, r. Michael Schudrich, r. Norman Solomon, ks. Manfred Deselaers, Aneta Gawkowska, Hanna Gronkiewicz-Waltz, ks. Grzegorz Ignatowski, Zbigniew Nosowski, abp Kazimierz Nycz, Barbara Sułek-Kowalska, Kalina Wojciechowska.

 

 

 

Opublikowano 28.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.