Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Książka „Wspólna Radość Tory”W Centrum dostępna jest już książka „Wspólna Radość Tory” będąca zapisem spotkań modlitewnych i sympozjów teologicznych zorganizowanych przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów w 2007 i 2008 roku.


Książka prezentuje wypowiedzi prelegentów uczestniczących w spotkaniach, odtwarzając tym samym duchową i intelektualną atmosferę spotkań. Żydzi i chrześcijanie komentują w niej słowa Biblii, mówią o wzajemnym spojrzeniu obu religii na siebie, drogach prowadzących do dialogu, stosunku Jana Pawła II do Żydów i judaizmu oraz związkach tradycji religijnych z feminizmem.

 

 

Żydowsko-chrześcijańskie sympozja teologiczne odbywały się w dolnym kościele księży jezuitów oraz w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego Bobolanum w Warszawie. Organizatorami byli: Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Centrum Myśli Jana Pawła II, Bobolanum oraz Laboratorium Więzi-Instytut analiz społecznych i dialogu. Książka ukazała się jako praca zbiorowa pod redakcją Stanisława Krajewskiego i Zbigniewa Nosowskiego, autorami wypowiedzi są: Blu Greenberg, r. Irwing Greenberg, Stanisław Krajewski, r. Michael Schudrich, r. Norman Solomon, ks. Manfred Deselaers, Aneta Gawkowska, Hanna Gronkiewicz-Waltz, ks. Grzegorz Ignatowski, Zbigniew Nosowski, abp Kazimierz Nycz, Barbara Sułek-Kowalska, Kalina Wojciechowska.

 

 

 

Opublikowano 28.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.