Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ks. Robert Skrzypczak nominowany do nagrody Totus

Jak podaje „Gość Niedzielny” ks. Robert Skrzypczak, kapłan archidiecezji warszawskiej, został nominowany do nagrody Totus za przygotowanie publikacji „Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II. Zbiór wystąpień”. Książka została wydana w naszym wydawnictwie!

 


 

W sobotę na Zamku Królewskim odbędzie się Gala Totus 2012. Duża część kandydatów do nagrody pochodzi z Warszawy.
 
Ogłoszenie wyników nastąpi na Zamku Królewskim w najbliższą sobotę. Wśród nominowanych do tzw. katolickich Nobli jest kilka osób związanych z Warszawą. W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” jury dostrzegło Andrzeja Horubałę, pisarza, producenta i reżysera telewizyjnego oraz Grzegorza Górnego, twórcę „Frondy”.

W kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” nominowany został ks. Andrzej Dziedziul MIC, dyrektor Hospicjum Domowego Księży Marianów w Warszawie, które obejmuje opieką miesięcznie ok. 300 chorych i ich rodziny.

W kategorii „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II” szansę na nagrodę Totus ma z kolei Krzysztof Tadej, dziennikarz, publicysta i dokumentalista TVP, prof. Bogdan Chazan, ginekolog położnik, dyrektor Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Świętej Rodziny oraz ks. Robert Skrzypczak, kapłan archidiecezji warszawskiej nominowany za przygotowanie publikacji „Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II. Zbiór wystąpień” wydanej w ubiegłym roku staraniem Centrum Myśli Jana Pawła II.

XII Dzień Papieski przypada w najbliższą niedzielę. Gala Totus 2012 odbędzie się dzień wcześniej na Zamku Królewskim.

 

Tomasz Gołąb, „Gość Niedzielny”

Opublikowano 12.10.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.