Ks. Robert Skrzypczak nominowany do nagrody Totus

Jak podaje „Gość Niedzielny” ks. Robert Skrzypczak, kapłan archidiecezji warszawskiej, został nominowany do nagrody Totus za przygotowanie publikacji „Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II. Zbiór wystąpień”. Książka została wydana w naszym wydawnictwie!

 


 

W sobotę na Zamku Królewskim odbędzie się Gala Totus 2012. Duża część kandydatów do nagrody pochodzi z Warszawy.
 
Ogłoszenie wyników nastąpi na Zamku Królewskim w najbliższą sobotę. Wśród nominowanych do tzw. katolickich Nobli jest kilka osób związanych z Warszawą. W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” jury dostrzegło Andrzeja Horubałę, pisarza, producenta i reżysera telewizyjnego oraz Grzegorza Górnego, twórcę „Frondy”.

W kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” nominowany został ks. Andrzej Dziedziul MIC, dyrektor Hospicjum Domowego Księży Marianów w Warszawie, które obejmuje opieką miesięcznie ok. 300 chorych i ich rodziny.

W kategorii „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II” szansę na nagrodę Totus ma z kolei Krzysztof Tadej, dziennikarz, publicysta i dokumentalista TVP, prof. Bogdan Chazan, ginekolog położnik, dyrektor Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Świętej Rodziny oraz ks. Robert Skrzypczak, kapłan archidiecezji warszawskiej nominowany za przygotowanie publikacji „Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II. Zbiór wystąpień” wydanej w ubiegłym roku staraniem Centrum Myśli Jana Pawła II.

XII Dzień Papieski przypada w najbliższą niedzielę. Gala Totus 2012 odbędzie się dzień wcześniej na Zamku Królewskim.

 

Tomasz Gołąb, „Gość Niedzielny”

Dodano: