Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Krytycy z pierwszego piętra” – II edycja

Rozpoczynamy nabór uczestników II edycji warsztatów dziennikarstwa filmowego „Krytycy z pierwszego piętra”. Partnerem zajęć jest Filmweb.

 


Projekt „Krytycy z pierwszego piętra” skierowany jest do wszystkich, którzy pragną zdobyć gruntowną wiedzę na temat dziennikarstwa filmowego; dowiedzieć się jak funkcjonuje rynek filmowy w Polsce i na świecie oraz zdobyć praktyczne umiejętności w dziedzinie tworzenia tekstów i audycji o tematyce filmowej. Zajęcia poprowadzą wybitni dziennikarze filmowi współpracujący z najważniejszymi mediami w Polsce („Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, „Radio Plus Warszawa”, „Filmweb”, „Newsweek”, „Wysokie Obcasy”, „Kino”). Warsztaty organizowane są przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Warszawską Fundację Filmową. Partnerami projektu są Filmweb i Animacja Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych www.facebook.com/krytycy oraz www.krytycyz1pietra.blogspot.com poświęconych pierwszej edycji warsztatów.

Nowością II edycji będzie możliwość realizacji przez uczestników cyklicznego programu telewizyjnego o tematyce filmowej oraz praktyczne warsztaty z realizacji audycji radiowych.

Zajęcia odbywać będą się od 15 listopada 2012 do 25 kwietnia 2013 roku w CZWARTKI w godzinach 18.00–20.00 na 1Piętrze na ul. Foksal 11.

Zgłoszenia zawierające FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY oraz od jednego do trzech tekstów o tematyce filmowej (do 2000 znaków) prosimy przesyłać na adres krytycyz1pietra@gmail.com do 25 października 2012 roku!

Link do formularza zgłoszeniowego:

https://docs.google.com/document/d/1MeGhASGWfzcnXMxCSr3YChRyJhpu48KviJYZFeddc24/edit

Warsztaty przeznaczone są dla osób do 26 roku życia. O przyjęciu na warsztaty decyduje ocena nadesłanych prac oraz KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

 


 

Opublikowano 14.10.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online
Rekrutacja
Od 1 września do 10 października 2023 studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II