Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Korepetycje z beatyfikacji

Beatyfikacja Jana Pawła II coraz bliżej! Już w nadchodzącą niedzielę będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym dla Kościoła i naszej Ojczyzny wydarzeniu wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II. Uroczystość ta będzie wyjątkowa także dla stypendystów, których patronem jest przyszły błogosławiony!


 

Dla tych, którzy postanowili sumiennie przygotować się do tego wydarzenia, Dział Badawczo-Edukacyjny Centrum Myśli Jana Pawła II przygotował „korepetycje z beatyfikacji”. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli 15 kwietnia w warsztatach zatytułowanych: „Błogosławiony znaczy szczęśliwy! Osiem sposobów na szczęście z Janem Pawłem II”. Poprzez teksty przemówień Papieża Polaka do młodzieży (m.in. ze Światowych Dni Młodzieży w Toronto, 25 VII 2002), projekcję filmów i pracę grupową uczestnicy zajęć próbowali wspólnie zgłębić istotę beatyfikacji, która polega na „wyróżnieniu” osoby Jana Pawła II  jako wzoru do naśladowania na drodze do szczęścia.

Zachęcamy do refleksji nad Ośmioma błogosławieństwami podczas obchodów beatyfikacji Jana Pawła II!
 

Opublikowano 24.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.