Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Korepetycje z beatyfikacji

Beatyfikacja Jana Pawła II coraz bliżej! Już w nadchodzącą niedzielę będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym dla Kościoła i naszej Ojczyzny wydarzeniu wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II. Uroczystość ta będzie wyjątkowa także dla stypendystów, których patronem jest przyszły błogosławiony!


 

Dla tych, którzy postanowili sumiennie przygotować się do tego wydarzenia, Dział Badawczo-Edukacyjny Centrum Myśli Jana Pawła II przygotował „korepetycje z beatyfikacji”. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli 15 kwietnia w warsztatach zatytułowanych: „Błogosławiony znaczy szczęśliwy! Osiem sposobów na szczęście z Janem Pawłem II”. Poprzez teksty przemówień Papieża Polaka do młodzieży (m.in. ze Światowych Dni Młodzieży w Toronto, 25 VII 2002), projekcję filmów i pracę grupową uczestnicy zajęć próbowali wspólnie zgłębić istotę beatyfikacji, która polega na „wyróżnieniu” osoby Jana Pawła II  jako wzoru do naśladowania na drodze do szczęścia.

Zachęcamy do refleksji nad Ośmioma błogosławieństwami podczas obchodów beatyfikacji Jana Pawła II!
 

Opublikowano 24.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.